Новини кафедри

          

МАЙБУТНЄ ЗА ОСВІДЧЕНОЮ МОЛОДДЮ

Незважаючи на тяжкі випробування, які наразі героїчно переживає український народ, у зв'язку з безпрецендентним військовим вторгненням російської федерації, 13.04. 2022 року в Полтавскому університеті економіки і торгівлі відбулася щорічна ХLV Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік), зокрема відбулося пленарне засідання та засідання секції 2 "Сучасні виклики та пріоритети розвитку фінансів, обліку, контролю та аналізу".

Студенти презентували доповіді на актуальні теми та стали активними учасниками дискусійного обговорення фінансових проблем сьогодення.

За результатами проведеної конференції переиможцями стали:

1) Кошеву О. І. (ФБССб-11) - дипломом І ступеня за доповідь на тему "Актуальні питання формування і використання заощаджень населення в умовах військового конфлікту";

2) дипломом ІІ ступеня студентів Довгополого В.В. (гр. ФБССб-11, доповідь на тему: "Особливості роботи банківської системи та валютного ринку в умовах воєнного стану") та Борисенко І.О. (гр. ФКб-31, доповідь на тему: "Застосування механізму катострофічних облігацій для фінансування поствоєнних грошових втрат України");

3) Карачковську П.С. (гр. ФКм-11) - дипломом ІІІ ступеня за доповідь на тему "Тендерні закупівлі: особливості та проблемні питання для підприємств".

МАЙБУТНЄ ЗА МОЛОДДЮ УКРАЇНИ! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!

          

Кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ готується до вступної кампанії 2022

Наразі фокус уваги українців знаходиться у площині героїчної боротьби Українського народу та ЗСУ з російськими загарбниками, про те життя продовжується. Очевидно, що можливостей у період  війни обмаль, але це той час для молоді  інвестувати у власний розвиток і вчитися — щоб потім допомагати своїй країні.

12 квітня 2022 року кафедрою фінансів та банківської справи ПУЕТ було організовано зустріч студентів спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування з Відповідальним секретарем Приймальної комісії  ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Куцевол Ольгою.

Під час зустрічі пані Ольга зазначила, що воєнні дії на території нашої держави зумовили тимчасові зміни щодо умов вступної кампанії, та ознайомила студентів із особливостями участі студентів бакалаврів у вступній кампанії у магістратуру 2022 року. Зокрема, акцентовано, що для студентів спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування цього року для вступу у магістратуру запропоновано магістерський тест навчальної компетентності та фаховий іспит у закладі освіти.

Вдячні за довіру нашим студентам, які незалежно від свого вимушеного місцезнаходження сьогодні   пов’язують своє подальше життя та здобуття вищої освіти саме з ПУЕТ!

Слава Україні!

          

ВІТАННЯ ІЗ ЗАКІНЧЕННЯМ ПЕРШОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ!

Колектив кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ вітає студентку заочно-дистанційної форми навчання, Вакуленко Руслану Романівну, із важливою подією в її житті — успішними результатами підсумкової атестації ступеня бакалавра та закінченням першого рівня вищої освіти за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування»!

І хоча здавати екзамени наразі доводиться між сиренами повітряної тривоги та активною підтримкою українських бійців у тилу, формат іспиту все ще вимагав максимальної концентрації та наполегливої підготовки. Як з тестуванням, так і з письмовими завданнями Руслана впоралася на «відмінно»!

Бажаємо, щоб отримана освіта допомогла реалізувати ваші плани та досягти неймовірних висот успіху, достатку та задоволення! З радістю чекаємо на зустріч для продовження навчання та отримання наступного освітнього ступеня магістра з фінансів.

          

Презентація та обговорення освітньо-професійних програм на 2022-2023 навчальний рік

23.03.2022 р. відбулося розширене засідання кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ за участі внутрішніх і зовнішніх стейкхолдерів, Серед нагальних питань із забезпечення освітнього процесу під час війни Росії проти України велику увагу було приділено обговоренню проектів освітньо-професійних програм «Фінанси, банківська справа та страхування» за спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа та страхування ступенів «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр» на 2022-2023 н.р.

Завідувачка кафедри фінансів та банківської справи, доцент Яріш Олена презентувала короткий огляд ОПП за спеціальністю, охарактеризувала різні компоненти навчальних планів та  їх забезпечення.

Зовнішні стейкхолдери з числа потенційних роботодавців (Климченко О.І. – директорка представництва Полтава-1 ПрАТ СК «ТАС» приватна; Коломієць О. В. - керівник роздрібного бізнесу Полтавського центрального регіонального відділення АТ «Мегабанк») відмітили, що якість і структура змістової складової освітніх програм не викликають сумнівів і характеризуються логічністю й послідовністю та підтримали позицію щодо орієнтації на практичну підготовку студентів через комплекс запропонованих дисциплін, опанування яких сприяє формуванні у випускників компетентності, що відповідають запитам ринку праці.

Надані рекомендації й побажання стейкхолдерів, а також рекомендації експертів НАЗЯВО, отримані під час процесу акредитації ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» освітнього рівня молодший бакалавр, яку кафедра пройшла нещодавно,були внесені до проєктів освітніх програм.
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!

          

Реалізація Національної стратегії розвитку фінансової грамотності в Дія.Бізнес разом з ПУЕТ

Кафедра фінансів та банківської справи продовжує брати участь у цікавих і важливих подіях спрямованих на підвищення рівня фінансової грамотності серед молоді. Цього разу зав.кафедри, к.е.н., доцент Яріш О. у якості спікера долучилася до Проекту «PRO ГРОШІ: ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ». У форматі інтерактиву обговорювали сучасні можливості інвестування для підлітків та особливості його реалізації в українських реаліях.

          

Шановні студенти!

Багато хто з вас шукає нові сфери для заробітку.

Директорка Полтавської філії СК «Провідна» Бездудна Лариса Григорівна запрошує вас приєднатися до власного авторського он-лайн курсу «Курс страхового агента».

«Якісь галузі зникають через технічний прогрес, якісь види діяльності стали проблемними через карантин, а дехто з роботодавців не може справитись з податками і витратами на енергоносії і тому згортає бізнес.

Страхування залишається на плаву. Більше, страхування має чудові ринкові перспективи!

Я працюю в цій галузі 15 років, пройшла кризи, коливання курсу валют, зміни в законодавстві. І ось мій висновок: страхові агенти не втрачають доходи ніколи.»

Он-лайн «Курс страхового агента» стартує в лютому!

Поспішате зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/JHfqUhHhBJoUQo9J9

ТА ЗАРОБЛЯЙТЕ І ЗАОЩАДЖУЙТЕ В СТРАХУВАННІ!!!

          

Вітання нашим випускникам!

Ось і закінчилися дивовижні, веселі, насичені емоціями студентські роки для наших випускників. Від викладачів кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ прийміть щирі вітання з новими можливостями, що відкриваються у вашому житті. Бажаємо, щоб отримані вами знання допомогли знайти своє місце у житті й досягти неймовірних висот успіху у професії. Ніколи не припиняйте вірити у власні здібності та свої мрії! Щастя вам і світлого майбутнього!

          

ЕКСКУРСІЯ ДО СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ

Продовжуємо пізнавати секрети страхового бізнесу разом з СК TAS Life та директоркою регіонального структурного підрозділу Оленою Климченко. Під час зустрічі, яка відбулася 14.12.21 р., студенти-фінансисти поглиблювали свої знання щодо спектру послуг особистого страхування. Зацікавленість студентів викликала можливість працевлаштування страховим агентом у вже знайомій провідній компанії на страховому ринку України.

Дякуємо пані Олені за насичену інформаційну зустріч!

          

Наші вітання!

Відбувся захист кваліфікаційних робіт на здобуття ступеня магістра студентів заочної форми навчання. Лави  фінансистів  поповнено новими фахівцями: креативними, здібними, компетентними. У цьому році як ніколи актуальними були напрями цифрових технологій у фінансовому, у тому числі банківському та страховому бізнесі.  Бажаємо, щоб отримані знання допомогли реалізувати ваші плани, а обрана професія принесла радість, благополуччя і позитивний фінансовий результат!   Успіхів вам та творчіх злетів!

          

Шановні стейкхолдери кафедри фінансів та банківської справи – Полтавське регіональне відділення АТ «МЕГАБАНК»! Від щирого серця прийміть вітання з нагоди 20-річного ювілею!

Двадцять років ефективної діяльності на ринку − це результат професіоналізму, високих стандартів та досвіду. Ми щиро бажаємо Вам нових звершень, професійних успіхів та фінансової стабільності! Дуже цінуємо Ваш внесок у професійну підготовку фахівців у сфері фінансів та раді продовжувати нашу активну співпрацю!!!!


          

РАЗОМ ДО УСПІХУ

Прагнення бути успішним та фінансово незалежним об’єднало студентів 3 курсу ПУЕТ різних спеціальностей під час вивчення вибіркової навчальної дисципліни «Інвестування» під керівництвом завідувача кафедри фінансів та банківської справи Олени Яріш.

09.12.2021 року чергове заняття з  «Інвестування» відбулося у регіональному представництві ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА». Під час зустрічі майбутні інвестори отримали практичні поради щодо особливостей інвестування у цінні папери вітчизняних та іноземних компаній від провідних фахівців сфери фінансового інвестування в Полтавському регіоні.

Щиро вдячні активному стейкхолдеру кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ, Полтавській філії ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» в особі її керівника  Павла Авраменко, за цікаву і насичену цінними порадами зустріч!

          

Продовжуємо співпрацю зі стейкхолдерами-роботодавцями в рамках реалізації концепції практико-орієнтованого навчання

02.11.2021 р. доцентом кафедри фінансів та банківської справи А. Соколовою було проведено чергове виїзне практичне заняття для студентів 1 курсу початкового рівня (молодший бакалавр) та першого (бакалавського) рівня вищої освіти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування в рамках дисципліни «Вступ до фаху». Заняття такого формату проводяться з метою опанування студентами практичних навичок з обраної професії та підвищують зацікавленість у здобутті кваліфікації через усвідомлення її актуальності.

Студенти відвідали лідера ринку медичного страхування в Україні за підсумками І-го півріччя 2021 року (за рейтингом видання «Insurance TOP») – СК «Провідна».

Під час заняття здобувачів було ознайомлено з різними видами страхування на прикладі практичних ситуацій: туристичним, страхуванням цивільної відповідальності власників транспортних засобів, медичним, КАСКО та ін. Особливу зацікавленість викликали нові страхові продукти компанії, зокрема «СТОП.Коронавірус».

Дякуємо за пізнавальну екскурсію директорці полтавської філії СК «Провідна» Бездудній Ларисі Григорівні, яка розповіла про розвиток та сучасний стан страхової галузі в Україні, її сутність та актуальність. Тепер студенти планують повернутися до страхової компанії для проходження виробничої практики та на он-лайн курсу «Курс страхового агента».

Дякуємо за плідну співпрацю та з нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!

          

ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ГРА
«ЖИТТЄВИЙ КАПІТАЛ» ОБ’ЄДНАЛА СТУДЕНТІВ ФІНАНСИСТІВ ТА ПРАВНИКІВ ПУЕТ

03.12. 2021 р. виявилося неймовірно насиченим для  фінансистів та юристів освітніх рівнів бакалавр і молодший бакалавр ПУЕТ. Навчитися змушувати гроші працювати на себе, а не працювати за гроші – основні навички, які прокачали студенти під час гри-тренінга з управління ресурсами «Життєвий капітал», в межах Національного проєкту з фінансової грамотності.

За час гри, подібної до реальності, студенти пройшли складний лабіринт помилок та перемог в управлінні власними фінансами, побороли власні стереотипи щодо фінансового ризику, кредиту й інвестицій.

Кожен з учасників зробив для себе важливі відкриття та отримав новий досвід!

Щиро вдячні за незабутні емоції та корисний досвід спікеру Національного проєкту з фінансової грамотності Ользі Зиряновій, тренеру Ділового клубу «Партнер» Івану Пшичкіну та завідувачу кафедри правознавства проф. Лаврик Г. В. як організатору івенту в ПУЕТ.

          

ЕКСКУРСІЯ ДО ЦЕНТРУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМЦІВ ДІЯ. БІЗНЕС

Студентам, які мріють про старт власної справи, цікаво було ознайомитися з діяльністю та можливостями, які надає Центр підтримки підприємців Дія. Бізнес, створений Міністерством цифрової трансформації України з метою популяризації та розвитку мікро-, малого та середнього бізнесу в умовах діджиталізації. Особливо актуальним відвідування консультаційної зони для бізнесу  стало для студентів 3 курсу, що наразі під керівництвом доцента кафедри фінансів та банківської справи Оксани Тимошенко опановують дисципліну «Фінанси малого бізнесу».

Під час екскурсії, що відбулася 30 листопада 2021 року, студенти ознайомилися з освітніми продуктами центру Дія. Бізнес, отримали поради як в он-лайн форматі знайти ідею для власної справи, підібрати програми розвитку й державної підтримки бізнесу, замовити профільну консультацію юриста, фінансиста, маркетолога тощо.

Цікавий формат, невимушена атмосфера, професіоналізм та креативність спікера спонукали студентів скористатися можливістю й відвідати найближчим часом лекцію щодо порядку реєстрації суб’єктів малого бізнесу.

          

ПІДПРИЄМЕЦЬ – ЦЕ СТАН ДУШІ ТА ПОСТІЙНИЙ РОЗВИТОК!

«Підприємець – це стан душі та постійний розвиток!» Під таким девізом в рамках вивчення навчальної дисципліни «Фінанси малого бізнесу» відбулася зустріч студентів 3 курсу з випускницею кафедри фінансів та банківської справи 2017 року, а нині приватним підприємцем Коренчук (Бабак) Владиславою. З великим задоволенням Владислава поділилася досвідом розвитку власного бізнесу та планами на майбутнє.  Відповідаючи на численні питання студентів, розповіла і про проблеми, що доводилося вирішувати, і про новітні можливості, які необхідно впроваджувати для успішної реалізації власної справи.

Під час зустрічі Владислава наголосила на необхідності постійного саморозвитку, оскільки й сама вкладає у свій успіх багато сил та часу, відвідуючи різноманітні лекції, тренінги, підвищуючи розуміння актуальних тенденцій бізнесу та підхоплюючи нові ідеї.

Щиро дякуємо Владиславі за зустріч, за цінні поради та настанови й бажаємо, щоб вдалою і успішною була кожна започаткована нею справа!

          

Нещодавно студенти-фінансисти 1 курсу гр. ФБСС-11 та ФБССмб-11 разом із завідувачем кафедри фінансів та банківської справи  Оленою Яріш та доцентом кафедри Оксаною Тимошенко побували на презентації програм накопичувального страхування від потенційного роботодавця – страхової компанії «ТАС Life». СК TAS Life – це амбітна і водночас із солідним досвідом роботи на ринку (з 1998 року) страхова компанія, що входить до найбільшої банківської групи ТАС та пропонує професійні послуги по страхуванню життя і здоров’я, медичного та інвестиційного страхування, додаткової пенсії та цільових накопичень.

Презентація директора регіонального структурного підрозділу СК TAS Life Олени Климченко про актуальні питання щодо можливостей заощадження коштів в сучасних умовах розвитку фінансового сектору економіки України викликала у студентів зацікавленість та бажання реальної участі в укладанні програм накопичувального страхування ще під час навчання в університеті.

Дякуємо цікавому спікеру, Олені Климченко, за насичену цікавою і змістовною інформацією зустріч!

          

Неформальна освіта викладачів кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ:навчати і навчатися

У рамках неформальної освіти викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ завідувач кафедри, к.е.н., доцент Яріш О., к.е.н., доцент Прасолова С., к.е.н., доцент Гасій О. успішно пройшли навчання за програмою «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» на базі Prometheus.

Цінні корисні поради розробників курсу щодо впровадження принципів академічної культури в освітньому середовищі, правил академічного письма, сучасного дизайну освітніх програм з фокусом на академічну доброчесність, підвищення якості і об’єктивності оцінювання знань здобувачів вищої освіти під час поточного контролю та атестаційного екзамену тощо, враховані під час викладання професійних дисциплін, сприятимуть  підвищенні довіри до результатів навчання та наукових досягнень учасників освітнього процесу.

          

ЦІКАВО

   
 

КОРИСНО

 
   

ПІЗНАВАЛЬНО

11 листопада 2021 року в рамках реалізації концепції практико-орієнтованого навчання в ПУЕТ відбулась презентація програми стажування в готелях мережі Delphin Hotels & Resorts в Туреччині.

У заході взяли участь студенти різних курсів та спеціальностей. Зацікавила презентація і молодших бакалаврів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Актуальною та корисною виявилась інформація від організаторів про умови програми стажування та відкриті вакансії. А головне, студенти дізналися, як перейняти досвід ведення туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, в якому без фінансів не обійтися!

          

Участь студентів-фінансистів у кар’єрно-освітньому проекті «UGEN Marketing & Finance Game»

Студентки ІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» освітнього ступеня бакалавр і молодший бакалавр Ляшкова Наталія і Білюк Крістіна 04-13 жовтня 2021 року взяли участь у проекті «UGEN Marketing & Finance Game».

UGEN Marketing & Finance Game – це кар’єрно-освітній проект для всіх, хто бачить свій розвиток у сфері маркетингу та фінансів від топ компаній України. Формат заходу поєднав фінансистів і маркетологів  та підкреслив важливість у сучасному бізнесі побудови «мосту» між маркетингом і фінансами.

Учасниками заходу стали компанії Coca-Cola HBC, JTI Україна, ВАТ, Philip Morris International, UKRSIBBANK, Ovostar Union, Альфа-Банк, ІНТЕРТОП, Genesis, lifecell, METRO.

Під час івенту, що проходив під гаслом «Навчання, змагання та кар’єрні можливості з маркетингу та фінансів», студенти розглядали актуальні проблеми сучасного бізнесу у сфері фінансів та маркетингу, зокрема «Маркетинг в компанії, що запустила бренд-лавмарк в Україні» від PhilipMorris, «Нові тренди в Фінансах» від ВАТ, «Фінансовий план. Як правильно розрахувати бюджет на півроку/рік?» від OvostarUnion, «Маркетингові підходи у HR. Employer Branding» від JTI, вебінар від Coca-Cola HBC# «Про hard та softskills для маркетологів» та «Як потрапити на роботу в міжнародну компанію?» від UKRSIBBANK.

Впродовж  серії вебінарів студенти-фінансисти  мали змогу дізнатися експертну думку провідних фахівців галузі  щодо  діджиталізації фінансів як нової реальності; новітніх тенденцій та викликів, що можуть виникнути на етапі фінансового планування бізнесу; фінансових параметрів, які варто враховувати під час планування бюджету; особливостей здійснення контролю за дотриманням бюджету.

Насичений формат заходу надав можливість фінансистам поглибити свої професійні знання та отримати досвід неформальної освіти у сфері маркетингу. Особливу зацікавленість у студентів викликала можливість взяти участь у вирішенні реальних практичних кейсів.

Дякуємо організаторам та спікерам за цікавий формат заходу, що поєднав фінансистів та маркетологів й наголосив на важливості у сучасному бізнесі побудови «мосту» між маркетингом і фінансами!

          

В Україні стрімко зросла ціна на сало. Чому  так подорожчав улюблений продукт українців   і якою буде його  вартість найближчим часом йшлося у коментарі  к.е.н., доцента кафедри фінансів та банківської справи С.П. Прасолової  Полтавському громадському телебаченню 11.11.2021 року.

З виступом можна ознайомитися за посиланням: https://fb.watch/9d6ORyLcqg/

          

29 жовтня 2021 р. відбулося засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів», тема якого приурочена до Всесвітнього дня заощаджень «Метафізика формування та ощадливого використання особистих фінансів». З доповідями виступили студенти першого курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування освітніх ступенів бакалавр та молодший бакалавр: 

Ключников В. (група ФБСС мб – 11): Ощадливість чи жадібність? Їх межі та співвідношення у житті людини.

Кошева О. (група ФБСС б – 11): Особисте ощадливе використання природних ресурсів як шлях вирішення глобальних екологічних проблем.

Луньова К. (група ФБСС мб – 11): Мистецтво формування ощадливого бюджету сім’ї

Чередник А. (група ФБСС мб – 11): Рецепти лікування марнотратства

Приймак Є. (група ФБСС б – 11): Значення ощадливості у житті людини.

Довгополий В. (група ФБСС б – 11) та Лучко А.(група ФБСС мб – 11): Тест на ощадливість.

Студенти обмінялися знаннями та практичними навиками щодо уміння бути ощадливим. Цікава та змістовна зустріч започаткувала відкриття сесії роботи студентського наукового гуртка «Світ фінансів» у 2021-2022 н.р.

          

Зі студентами 1 курсу освітнього рівня бакалавр і молодший бакалавр спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування 23.10.2021 р. відвідали Полтавський музей авіації і космонавтики.

Були вражені такою великою кількістю видатних постатей з ПОЛТАВЩИНИ в галузі авіації та космонавтики! Дуже цікава, інтерактивна та пізнавальна екскурсія!

8.10.21 р. зі студентами 2 курсу освітнього рівня бакалавр і молодший бакалавр спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування відвідали Полтавський літературно-меморіальний музей І. Котляревського та Полтавський музей авіації і космонавтики.

Залишилися приємні враження та мотивація до пізнання історії Полтавщини.

          

ПОДОРОЖ У СВІТ ЗАОЩАДЖЕНЬ!

31 жовтня світ відзначає Всесвітній день заощаджень! В Україні ця традиція успішно реалізовується вже 10 років (з 2011 р.). Основна місія– поширити серед громадян інформацію про важливість заощаджень та, головне, їх ефективне використання.

Продовжуючи успішний досвід практико-орієнтованого навчання  в ПУЕТ  04.11.2021 р. завідувачем кафедри фінансів та банківської справи  Оленою Яріш та доцентом кафедри фінансів та банківської справи  Альоною Соколовою організовано зустріч студентів-фінансистів освітнього ступеня бакалавр і молодший бакалавр із керівником відділу роздрібного бізнесу Полтавського ЦРВ АТ «Мегабанк» Олександром Коломійцем.

Під час зустрічі, пан Олександр, як представник потенційного роботодавця, наголосив на важливості фінансової освіти у сучасному світіта акцентував увагу студентів на професійних вимогах до фінансистів на ринку праці, а його експертна думка про тенденції розвитку банківського бізнесу в умовах цифрової економіки – предметом фахових дискусій на майбутніх лекціях з дисциплін «Вступ до фаху» та «Інвестування».

Дякуємо Олександру Коломійцю за насичену цікавою і змістовною інформацією зустріч!

          

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗАОЩАДЖЕНЬ
СТУДЕНТИ & ШКОЛЯРІ

В Україні вже більше десяти років успішно реалізовують ідею Всесвітнього Дня заощаджень, основна місія якого – розповісти якнайширшому колу громадян про те, наскільки важливо заощаджувати і правильно розпоряджатися зекономленими грошима. 

Кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ разом зі своїми студентами активно підтримує щорічні ініціативи до Всесвітнього Дня заощаджень та долучається до підвищення рівня фінансової грамотності населення й роз’яснення значення заощаджень школярам.

Цього року студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» разом з доцентом кафедри фінансів та банківської справи Оксаною Тимошенко після шкільних канікул мали змогу оф-лайн зустрітися з учнями Полтавського НВК №16 та поспілкуватися на тему: «Мистецтво бути заощадливим». Авраменко Анна та Ляшкова Наталія ознайомили учнів із сучасними ідеями ощадності, основними принципами ведення сімейного бюджету, підходами до планування власного бюджету, способами економії витрат та секретами успіху багатих людей.

Сподіваємося, що зустріч із майбутніми фахівцями з фінансів слугуватиме розвитку фінансової грамотності школярів, активізує їх замислитися над питаннями грошей у житті людей, змусить задуматися над можливістю економії та доцільністю здійснення заощаджень.

          

РОЗВИТОК SOFT SKILLS СТУДЕНТІВ-ФІНАНСИСТІВ
У РАМКАХ ПРОЕКТУ «КРУТО»

Студенти-фінансисти ПУЕТ постійно приймають участь у здобутті не тільки формальної освіти, але й неформальної, пов'язанної із набуттям нових знань, навичок та вмінь. Зокрема студенти гр. ФБСС мб-21 Білюк К., гр. ФБСС – 21 Ляшкова Н., гр. ФК б – 21 Борисенко І. та  гр. ФБСС б - 11 Кошева О. у жовтні 2021 року стали активними учасниками тренінгової програми «Прокачай soft skills» від проекту «КРУТО» компанії "Нова Пошта". Під час участі у проєкті студенти знайомилися з лайфаками найкращих спікерів світу, розібрали всі можливості нетворкінгу, навчилися правильно планувати та економити свій час, підвищили свій рівень з фінансової грамотності, дізнались які бувають конфлікти, їх позитивні та негативні сторонни. І все це на реальних прикладах життєвих ситуацій.

Дякуємо організаторам і спікерам за цікавий досвід неформальної освіти та реальні шанси для розвитку наших студентів!

          

ЗУСТРІЧ-ЛЕКЦІЯ З ПРАКТИЧНИМ ФАХІВЦЕМ

21 жовтня 2021 р. в межах вивчення студентами першого курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітнього ступеня бакалавр та молодший бакалавр навчальної дисципліни «Фінанси домогосподарств» відбулася лекція фахівця Савченка Олександра Олександровича – керівника відділення №4 Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) у м. Полтава ­– на тему «Взаємовідносини домогосподарств з фінансовими посередниками». Студенти отримали знання щодо традиційних та новітніх банківських послуг для фізичних осіб, а також з’ясували компетенції та професійні вимоги до працівників банківських установ.

          

Практико-орієнтоване навчання як засіб формування конкурентоспроможного фахівця

20.10.2021 р. доцентом кафедри фінансів та банківської справи А. Соколовою було проведено чергове виїзне практичне заняття для студентів 1 курсу (ФБССб-11, ФБССмб-11) спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування в рамках дисципліни «Вступ до фаху». Заняття такого формату, через практичне усвідомлення майбутньої професії, підвищують у студентів мотивацію у здобутті кваліфікації.

Студенти відвідали передову динамічну компанію, яка працює у сфері панчішно-шкарпеткової промисловості Premier Socks , засновану випускником ПУСКУ (ПУЕТ) Олегом Хардіним. Компанія була заснована у 2010 р. і нині її продукція представлена на всій території України та країнах Євросоюзу (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія, Польща, Швешія). Серед офіційних партнерів Аuchan, Metro, Eva, Watsons, Prostor, "АТБ", "ЕПІЦЕНТР". Один із 19 станків, на яких розпочиналося виробництво, був 1976 р. випуску, а сьогодні на фабриці працює сучасне передове виробництво цілодобово на близько 250 машинах. Компанія гарантує якість і швидкість, навіть ексклюзивних замовлень з індивідуальним дизайном. Продукція орієнтована на доступність кожному і в будь-якому куточку країни!

Дякуємо за пізнавальну екскурсію Олені Бабенко, яка розповіла про розвиток та функціонування фінансів на прикладі становлення та успіху вітчизняного виробництва, ще й у рідному місті Полтава.

Якість перевірено! На нас чекав приємний сюрприз - можливість придбати шкарпеточки (що так актуально осінньо-зимової пори) за цінами виробника! З представленого ассортименту це було зробити найважче!

          

Сезон інтерактивних фінансових ігор розпочато

12 жовтня 2021 року у дружній атмосфері відбулася зустріч майбутніх фахівців з фінансів, банківської справи та страхування: молодших бакалаврів 1 курсу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та студентів 2-3 курсів Полтавського кооперативного коледжу.

У ході інтелектуальної гри «Фінансовий батл» учасники заходу з легкістю подолали бліц-турнір на швидкість, пройшли фінансовими лабіринтами цікавих головоломок, а також мали змогу позмагатися в інтелектуальній дуелі, показуючи ґрунтовні знання з економіки та фінансів, ерудицію, фантазію, почуття гумору, вміння обґрунтовувати свої думки. Змістовним та повчальним виявився конкурс капітанів,  під час якого вони складали та презентували кошторис витрат, демонструючи свою компетентність, креативність й розуміння потреб власного навчального закладу за сучасних умов.

Після підведення підсумків гри без подарунків не залишилася жодна з команд. Усі учасники були нагороджені корисними призами, отримали незабутні враження та позитивні емоції.

          

11.10.2021 к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасолова С.П. як експерт прокоментувала PTV Полтавському Телебаченню ймовірні фактори та причини зростання цін на основні групи продуктів харчування та адекватність зростання заробітних плат у м. Полтава.

Посилання на виступ: https://fb.watch/8Ab6v1DFog/

          

Практико-орієнтоване навчання як засіб формування конкурентоспроможного фахівця

14 вересня у Полтаві відкрили «Дія.Бізнес» - сервіс де можна безкоштовно отримати консультації для підприємців. Як виявилося, і не лише підприємців. До речі, м. Полтава - шосте місто в Україні, яке відкрило центр «Дія.Бізнес».

Оскільки все, що пов’язано з бізнесом – пов’язано з фінансами, а особливо в умовах діджиталізації, якщо це ще й ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, то набуває особливої актуальності для спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування. Тому викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ відразу запланували відвідати новостворений Центр «Дія.Бізнес Полтава».

22.09.2021 р. доцентом кафедри Соколовою А.М. було проведено виїзне практичне заняття для студентів 1 курсу (ФБССб-11, ФБССмб-11) спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування в рамках дисципліни «Вступ до фаху». Заняття такого формату дуже сподобалося першокурсникам. Вони ознайомилися з Рецепшеном (привітна атмосфера, дружній адміністратор, невимушене спілкування, влучний дизайн - відразу показали рівень організації за європейським зразком, Консалтинг зона (можна отримати консультації з будь-яких питань підприємницької діяльності), РОР-UP зона (де підприємці виставляють свої креативні продукти або послуги для оцінки споживачів, з метою визначення їх актуальності та затребуваності, тобто, так звана, дегустація). Таку «дегустацію» випала нагода провести і нашим студентам. І звичайно – зона «Подія», так званий конферанц-зал, де консультанткою з HR Дія.Бізнес Полтава, Іриною Степанець, було проведено лекцію "РЕЗЮМЕ: Чому важливо його правильно скласти?". Лекторка розповіла з практичного власного досвіду, як показати себе конкурентоспроможним в резюме та написати його так, щоб HR його хоча б прочитав та передав керівнику. А також, як ефективно написати резюме, щоб зацікавити роботодавця, навіть, не маючи досвіду роботи. Зробила акцент на чудовій можливості у сучасного студента ПУЕТ проходити практику вже з першого курсу та набувати безцінні практичні навички!

Приємними були подаруночки ШОКОЛАДКИ-ПЕРЕДБАЧЕННЯ в бізнесі.

          

Рейтинг  наукової та професійної активності  науково-педагогічних працівників кафедри фінансів та банківської справи за 2016- 2021 роки

 1. Педченко Наталія Сергіївна,  д.е.н.,  професор
 2. Гудзь Тетяна  Павлівна,  д.е.н.,  професор
 3. Гасій Олена Володимирівна, к.е.н.,  доцент
 4. Яріш Олена Валентинівна,  к.е.н.,  доцент
 5. Соколова Альона Миколаївна,  к.е.н.,  доцент
 6. Тимошенко Оксана Валеріївна,  к.е.н. 
 7. Сидоренко Мельник Ганна Миколаївна,  к.е.н.,  доцент
 8. Прасолова Світлана Павлівна,  к.е.н.,  доцент
 9. Горбунова Олена Андріївна, старший викладач

          

З перших днів нового навчального року викладачі кафедри фінансів та банківської справи турбуються питаннями набору студентів у майбутньому активно продовжуючи співпрацю із загальноосвітніми навчальними закладами.

17 вересня 2021 року доцент кафедри Тимошенко О. В. разом із студенткою ІІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Авраменко Анною відвідали Решетилівську гімназію імені І. Л. Олійника та поспілкувалися з її випускниками – учнями 11 класів, які саме зараз обирають майбутній фах. Під час зустрічі школярам розкрито переваги навчання у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», особливості освітньої програми «Фінанси, банківська справа та страхування» початкового (молодший бакалавр) та першого (бакалавр) рівнів вищої освіти. Наприкінці зустрічі учні були запрошені до університету на День відкритих дверей 24 вересня 2021 року.

Враховуючи велику кількість поставлених запитань про можливості університету та спеціальність маємо надію, що наша зустріч для майбутніх випускників гімназії була цікавою і корисною.

Тож до скорої зустрічі у ПУЕТ.

          

6.09.2021 року у рамках навчань з фінансової грамотності к.е.н., доц. кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасолова С.П. виступила перед учнями 9 класів гімназії № 8 імені Панаса Мирного Полтавської міської ради з лекцією на тему "Як не потрапити в кредитну пастку". Учні слухали з цікавістю та мали можливість задати питання, розширити власний світогляд у сфері фінансів та кредиту.

          

ЗУСТРІЧ ГАРАНТів ОСВІТНіх ПРОГРАМ спеціальності 072 «фінанси, банківська справа та страхування» зі студентами першого курсу

10 вересня 2021 року відбулася зустріч студентів першого курсу спеціальності «Фінанси банківська справа та страхування» з гарантом освітньо-професійної програми першого рівня вищої освіти, завідувачкою кафедри фінансів та банківської справи, Яріш Оленою Валентинівною та гарантом освітньо-професійної програми початкового рівня (короткого циклу) вищої освіти, директором Навчально-наукового центру забезпечення якості вищої освіти, Гасій Оленою Володимирівною.

Під час зустрічі гаранти ОП ознайомили студентів із структурою й змістовим наповнення освітньо-професійних програм, розповіли про необхідність та доречність залучення студентів як повноцінних партнерів до процесу забезпечення якості вищої освіти, про можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів.

На завершення гаранти ОП привітали студентів першокурсників з першим у їх житті заліком з дисципліни «Університетська освіта» та побажали їм успіхів, натхнення, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань.

          

Доцент кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасолова Світлана Павлівна як експерт на PTV Полтавське Телебачення прокоментувала ймовірні фактори та причини зростання цін на основні групи продуктів харчування у Полтаві: https://fb.watch/7W1xTHb7Bl/

          

Кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ долучилася до обговорення проєкту Національної стратегії розвитку фінансової грамотності до 2025 року

03 вересня 2021 року завідувач кафедри фінансів та банківської справи Яріш Олена у складі експертної групи «Фінансова грамотність. Освіта» взяла участь у онлайн-обговоренні проєкту Національної стратегії розвитку фінансової грамотності до 2025 року.

Обговорення  поточного стану фінансової грамотності в Україні, стратегічних напрямів і цілей Національної стратегії розвитку фінансової грамотності 2025, а також напрямів співпраці із закладами освіти у межах її реалізації викликало жваву дискусію у колі вельмиповажної  освітянської спільноти  з представників провідних закладів загальної середньої та вищої освіти з усіх регіонів України. 

Результатом зустрічі стало напрацювання  конструктивних пропозицій,  спрямованих на підвищення ефективності реалізації передбачених проектом стратегічних ініціатив у сфері фінансової грамотності.

          

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ
FINANCE
У СВІТОВОМУ РЕЙТИНГУ

Відомо, що окремі спеціальності залишаються найпопулярнішими протягом декількох років, а є спеціальності у вишах, що затребувані постійно. Експерти проаналізували понад 50 спеціальностей, щоб з'ясувати, які з них є найбільш визнаними у всьому світі та які університети є найкращими для обраного напрямку.

Тож цікаво, що попри розвиток технологій та зміни у сфері освіти, за даними світового рейтингу QS World University Ranking by Subject 2021 спеціальність FINANCE за рівнем популярності перебуває на 10-ому місці. І це не дивно, оскільки розвиток фінансових технологій потребує високопрофесійних фахівців. І саме Гарвардський університет у 2020 році був навчальним закладом номер один з підготовки фахівців за цим напрямом.

          

Колектив кафедри фінансів та банківської справи щиро вітає колег Гасій Олену Володимирівну та Прасолову Світлану Павлівну з нагородженням Подякою ректора Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, організацію результативної науково-дослідної роботи студентів та з нагоди Дня науки.

Бажаємо невичерпної творчої енергії, сил та наснаги, нових професійних досягнень, міцного здоров'я, плідної праці та нових звершень!

          

Колектив кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ вітає своїх студентів денної та заочно-дистанційної форми навчання із важливою подією у їх житті — успішними результатами підсумкової атестації ступеня бакалавра та закінченням першого рівня вищої освіти за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування»!

Ось і пройшли випускні іспити, заліки, нічні зубріння і постійні хвилювання за оцінки. Закінчилися такі дивовижні, веселі, насичені емоціями студентські роки. Ми щиро бажаємо, щоб час навчання залишився у вашому серці на все життя, а отримана освіта допомогла реалізувати ваші плани та досягти неймовірних висот успіху, достатку та задоволення!

З радістю чекаємо на зустріч з вами для продовження навчання та отримання наступного освітнього ступеня магістра з фінансів.

          

Нарешті знову можна подорожувати!

Студенти та викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ в останній травневий вихідний день з користю та приємністю провели час подорожуючи першою столицею України – містом Харків. Насолодилися новим ландшафтним дизайном парку Шевченка, прогулянкою підвісною канатною дорогою, з якої був чудовий огляд Динопарку, екстримом "українського Діснейленду" у парку Горького, а також відвідали пам'ятник природи місцевого значення - Саржин Яр.

Всі учасники екскурсії отримали гарні враження і позитивні емоції. З нетерпінням чекаємо наступних поїздок! Тож приєднуйтеся до нас, будемо раді!!!

          

НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ

Цього року пандемія COVID-19 та карантинні обмеження внесли свої корективи не лише у проведення заходів, присвячених Global Money Week, а й у процес нагородження учасників та переможців, відклавши його на тривалий термін.

Тому з великим задоволенням викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ цими днями провели церемонію нагородження учнів Полтавської ЗОШ № 8 ім. Панаса Мирного та Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26, які під час он-лайн гри «Фінансовий батл» приємно вразили своїм завзяттям та зацікавленістю до актуальних питань з економіки та фінансів,  інтелектом та креативом під час проходження фінансових головоломок.

Високий рівень з фінансової грамотності та оригінальні варіанти її підвищення для нашої молоді з урахуванням сучасних світових тенденцій продемонструвала студентка 3 курсу Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Гаращук Анастасія у ході участі в oн-лайн конкурсі «Фінансова грамотність – шлях до незалежності», за що була нагороджена дипломом за І місце та подарунком від ПУЕТ.

А під час екскурсії до м. Харків, що була організована кафедрою для студентів-фінансистів ПУЕТ, свої нагороди отримала і команда-переможець студентів 3 курсу Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу, які достойно вибороли перемогу в своїх супротивників фінансового батлу, демонструючи ерудицію, кмітливість, а в деяких питаннях гумор та акторську майстерність.

Щиро дякуємо всім учасникам заходів, що організовує та проводе кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ, за активність та позитив.

          

Зустріч випускників

21 травня 2021 року відбулась онлайн зустріч випускників-фінансистів кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ (ПУСКУ, ПКІ) «Зустріч поколінь: спогади та сучасність».

Зустріч випускників – надзвичайне свято, якеповертає нас у ті незабутні роки юності, коли ми студентами інституту (університету) опановували навчання та вчились спілкуванню, приймали виклики дорослого життя та шукали шляхи вирішення складних завдань нового етапу дорослішання. Ми трепетно   бережемо у пам’яті ті спогади…. Скільки б років не пройшло, мить зустрічі завжди щемлива і хвилююча. А тим паче ще й такий поважний ювілей – 60 років нашій «альма матер» – Полтавському університету економіки і торгівлі (пам’ятаємо і Полтавський університет споживчої кооперації України, і Полтавський кооперативний інститут).

Ведуча заходу – завідувач кафедри фінансів та банківської справи к.е.н., доцент Олена Яріш презентувала «Золотий фонд кафедри» та представила плеяду випускників, історія успіху кожного з яких є унікальною. Випускники-фінансисти різних років (починаючи з першого та закінчуючи випуском 2020 року) з задоволенням згадували студентські роки, навчання та дозвілля, КВК, конкурси та туристичні поїздки. Серед випускників-фінансистів є сьогоднішні стейкхолдери, тому не обминули увагою питання формування новітніх навчальних планів та сучасних освітніх програм. На зустріч завітали метри кафедри – ветерани, шана й повага до досвіду та знань яких завжди в наших серцях. Приємною несподіванкою став відео-ролик, який запропонували до перегляду модератори заходу.

Дуже хочеться сподіватися, що кожен випускник залишить надовго в своїй душі теплий спогад про таку чудову зустріч і віримо, що наступна також подарує ще багато нових вражень! На заваді не стануть ні напружений робочий графік, ні карантинні обмеження, ні інші негаразди. Адже зустріч випускників-фінансистів кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ (ПУСКУ, ПКІ) – це зустріч у справжньому родинному колі, де викладачі і студенти, очільники та ветерани, друзі та соратники-стейкхолдери мають змогу поринути у вир світлих та яскравих спогадів з минулого та обговорити актуальні проблеми сьогодення.

          

Офіційне відкриття проєкту ОЕСР «Підтримка децентралізації в Україні у 2021-2022»

У продовження науково-дослідної роботи кафедри фінансів та банківської справи у напрямку децентралізації фінансових повноважень держави на користь місцевого самоврядування, як однієї з найбільш визначальних реформ з часів української незалежності, 11 травня 2021 року завідувачка кафедрою фінансів та банківської справи Яріш Олена взяла участь в онлайновій зустрічі, присвяченій офіційному відкритті проєкту Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) «Підтримка децентралізації в Україні у 2021-2022».

Реалізація проєкту відбуватиметься в рамках Меморандуму взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва. 

На заході були представлені результати попереднього проєкту  ОЕСР — звіт «Підтримання темпу процесу децентралізації в Україні» (2018) та презентовано основу для нового проєкту ОЕСР «Підтримка децентралізації в Україні у 2021-2022», що має на меті підтримати органи державної влади України в ідентифікації факторів успіху, які призводять до ефективної децентралізації на місцевому рівні, на рівні муніципалітету через застосування базових показників до покращення інвестиційної спроможності  та ширшої підтримки розвитку місцевої економіки. 

Зі вступними промовами під час онлайнової зустрічі виступили  пан Корховий Ігор, заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції ; пан Ульрік Кнудсен, Заступник Генерального секретаря, ОЕСР;  Пан Фредерік Куне, керівник програми співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні; пан Юріс Пойканс, посол Латвії в Україні; пан Вальдемарас Сарапінас, посол Литви в Україні.

Пані Марія-Варінія Міхалун, старший менеджер проєктів, підрозділ децентралізації, державних інвестицій та субнаціонального фінансування ОЕСР, презентувала огляд роботи ОЕСР із підтримки децентралізації України: минулий і поточний стан.

У обговоренні проєкту ОЕСР «Підтримка децентралізації в Україні у 2021-2022» в контексті інституційних реформ, реформ багаторівневого врядування та субнаціонального фінансування, які тривають в Україні, взяли участь представники центральної адміністрації, включно з компетентними міністерствами, муніципальні лідери та виробники політики, представники Асоціації міст України й Асоціації об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, власним досвідом і баченням факторів успіху об’єднаних територіальних громад  та процесу регіонального розвитку в Україні під час панельних дискусій поділилися Людмила Даменцова, заступник виконавчого директора, Асоціації міст України; Юрій Фомічев, міський голова, м. Славутич, Київська область;  Людмила Павлінська, селищний голова, смт Заводське, Тернопільська область.

Зустріч була спрямована на ознайомлення широкого кола стейкхолдерів, у тому числі представників національних органів і органів місцевого самоврядування, донорів і міжнародних організацій з конкретними завданнями та напрямами діяльності проекту ОЕСР, щоб забезпечити основу для плідної співпраці.

          

Підсумки участі  ПУЕТ у кампанії Global Money Week 2021

Колектив кафедри фінансів та банківської справи гідно представив  Полтавський університет економіки і торгівлі під часщорічної міжнародної інформаційної кампанії з фінансової грамотності. Свідченням визнання стала подяка від Національного банку України та  Проекту USAID«Трансформація фінансового сектору» заактивну  участь у міжнародній компанії з фінансової обізнаності «Всесвітній тиждень грошей»(Global Money Week -2021), що тривала протягом 22.03 – 27.03.2021 року.

Очікуваним виявилося і визнання  наших студентів під час заходів організаторів.  Пишаємося студенткою 4 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Поліною Карачковською, яказ понад 500 учасників вікторини від Музею грошей НБУ увійшлау Топ-10найкращих студентів України,а за результатами вікторини вебінару НБУ «Лайфхаки з платіжної безпеки» стала абсолютним переможцем.

З огляду на карантинні обмеження, спричинені пандемією Covid-19, переважна кількість заходів на честь Global Money Week 2021 в Україні відбулась в онлайн-форматі. Зокрема, в рамках кампанії,  кафедрою фінансів та банківської справи було організовано та проведеноoн-лайн конкурс «Фінансова грамотність – шлях до незалежності», учасниками якої стали студенти різних спеціальностей Навчально-наукового інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ,oн-лайн лекцію для слухачів «Університету третього віку»на тему «Як не попасти в кредитну пастку, приймаючи фінансові рішення».

Попри карантинні обмеження, дистанційний формат святкування Global Money Week 2021 сприяв організації заходів, у яких одночасно брали участь студенти та учні з різних навчальних закладів і регіонів країни  (Інтелектуальна фінансова гра «Фінансовий батл» між студентами 3 курсу Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу та 1 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» ПУЕТ; Інтерактивна фінансова гра для школярів за участю команд Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26 та Полтавської ЗОШ №8 ім. Панаса Мирного).

Колектив кафедри фінансів та банківської справи щиро дякує організаторам та учасникам цьогорічного Global Money Week – 2021!!!

З В І Т
про результати участі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ у святкуванні
тижня Global Money Week в Україні 22.03 – 27.03.2021 року

Дата

Назва проведеного заходу

Описова характеристика заходу

22.03.2021

Участь у вебінарі "НБУ – 30 років розвитку: якими ми були, що змінилось і яке майбутнє будуємо", який проводився НБУ

22.03.2021 року студенти спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" Полтавського університету економіки і торгівлі приймали активну участь у вебінарі "НБУ – 30 років розвитку: якими ми були, що змінилось і яке майбутнє будуємо", який проводився Національним банком України для студентів у межах тижня Global Money Week 2021

22.03.2021

І етап oн-лайн конкурсу ««Фінансова грамотність – шлях до незалежності»»

22.03.2021 року стартував І етап oн-лайн конкурсу «Фінансова грамотність – шлях до незалежності», взяти участь у якому виявили бажання 2 школяри та 71 студент різних спеціальностей Навчально-наукового інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ.

23.03.2021

Участь у вебінарах НБУ:

 1. "Обіцянка децентра-лізації та роль централь-ного банку" / "The promise of decentralization and the role of central banking";
 2. "Еволюція монетарної політики НБУ за роки незалежності";
 3. "Як користуватися Cashless за межами Гоґвортсу?"

23.03.2021 студенти спеціальності  072 Фінанси, банківська справи та страхування за актівної підтримки  викладачів кафедри фінансів та банківської справи Полтавського університету економіки і торгівлі продовжують брати активну участь у вебінарах Національного банку України та  у Kahoot!Вечірці

23.03.2021

Відвідування відео- екскурсії "Топ-5 експонатів Музею грошей НБУ"

23.03.21 р. студенти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування кафедри фінансів та банківської справи #ПУЕТ відвідали он-лайн екскурсію "Топ-5 експонатів Музею грошей НБУ", яку транслював Національний банк України в рамках Global Money Week 2021.Особливо цікавими студентам були експонати: давньоруська гривня та найцінніша пам'ятна монета України, присвячена Фінальному турніру чемпіонату Європи по футболу 2012. Після екскурсії, в процесі обговорення почутого, також розглянули і інші ексклюзивні монети, які були присвячені тим чи іншим історичним подіям України.

24.03.2021

Участь у вебінарах НБУ:

 1. "Як та коли виник Національний банк України?"
 2. "Лайфхаки з платіжної безпеки"

У межах Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) 24.03.2021 року студенти спеціальності 072 Фінанси, банківської справи та страхування за підтримки кафедри фінансів та банківської справи Полтавського університету економіки і торгівлі розширювали свої знання щодо фактів створення НБУ та друкування перших грошей в Україні, а також дізнавалися лайфхаки з платіжної безпеки, схеми шахрайських дій з ПК та засоби їх протидії, відвідавши вебінари НБУ та Kahoot-вікторину! Вітаємо з 1 місцем у вікторині вебінару «Лайфхаки з платіжної безпеки» нашу студентку - Поліну Карачковську.

24.03.2021

Викладачами кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ у рамках Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) було проведено інтелектуальну гру "Фінансовий батл"

24.03.2021 року викладачами кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ у рамках Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) було проведено інтелектуальну гру "Фінансовий батл" між студентами 3 курсу Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу та студентами 1 курсу спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" Полтавського університету економіки і торгівлі.

25.03.2021

За ініціативи кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ було проведено інтелектуальну фінансову гру «Фінансовий батл» між учнями шкіл

 25.03.2021 року за ініціативи кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ було проведено інтелектуальну фінансову гру «Фінансовий батл» у якій взяли участь команди Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26 та Полтавської ЗОШ №8 ім. Панаса Мирного. Синергетичний ефект від поєднання інтелекту, ерудиції та креативу відмітили всі учасники. Знання з економіки та фінансів у щільній зв’язці з талантами та завзяттям школярів потужно вибухнули. Шоу вразило і журі, до складу якого увійшла випускниця кафедри 2017 року, а нині приватний підприємець Коренчук (Бабак) Владислава, викладачі та студенти 4 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

За результатами гри перемогу виборола команда Полтавської ЗОШ №8 ім. Панаса Мирного, у складі якої були переможці конкурсу «Світ фінансів», що був проведений викладачами кафедри з нагоди Всесвітнього дня заощаджень у жовтні 2020 року.

26.03.2021

Участь у вебінарі НБУ:"Стрес-тест особистих фінансів, або Як забезпечити фінансову стійкість в умовах невизначеності"

26.03.2021 р. студенти спеціальності 072 Фінанси банківська справа і страхування на чолі з к.е.н., доцентом Прасоловою С.П. завітали на вебінар"Стрес-тест особистих фінансів, або Як забезпечити фінансову стійкість в умовах невизначеності", що проводився працівниками НБУ у рамках заходів Global Money Week. Завдяки фахівцям-банкірам, стало зрозумілим, що не визначивши свого ставлення і грошового типу особистості, не можна мати успішне фінансове життя.Студенти отримали знання про те, як приймати обгрунтовані фінансові рішення, розуміючи необхідність узгодження різних видів доходів і видів витрат; володіючи ключовими індикаторами особистої фінансової стійкості та методами мінімізації особистих фінансових ризиків.

26.03.2021

ІІ етап oн-лайн конкурсу «Фінансова грамотність – шлях до незалежності»

26.03.2021 року на черговому засіданні студентського наукового гуртка учасники ІІ туру конкурсу отримали можливість представити свої роботи, продемонструвавши креативні підходи нашої молоді до можливих варіантів підвищення фінансової грамотності громадян з урахуванням сучасних світових тенденцій.

За результатами двох етапів конкурсу та публічного захисту переможцями визнано:
І місце – Терещенко Ольга, учениця 11 класу Кулажинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
Ляшкова Наталія, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»; Гаращук Анастасія, студентка 3 курсу Київського національного університету ім. Вадима Гетьмана спеціальності "Міжнародна економіка";
ІІ місце – Неживий Станіслав, учень 10 класу Кулажинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Польова Анастасія, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Облік і оподаткування»;
ІІІ місце – Балюк Юлія, студентка 3 курсу ПУЕТ спеціальності «Маркетинг»; Пономаренко Світлана, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Облік і оподаткування».

26.03.2021

Вікторини на сторінці Музею грошей у Instagram

Протягом 2 тижнів у вікторині взяли участь понад 500 осіб. З них у першу десятку найкращих увійшла наша студентка 4 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», гр. ФКб-41, Поліна Карачковська (зайняла 9 місце)

27.03.2021

Лекціяк.е.н., доцента кафедри фінансів та банківської справи Прасолової С.П. на тему "Як не попасти в кредитну пастку, приймаючи фінансові рішення"

27.03. 2021 року студенти віку 55+ "Університету третього віку", що навчаються в Полтавському університеті економіки і торгівлі завітали на лекцію к.е.н., доцента кафедри фінансів та банківської справи Прасолової С.П. на тему "Як не попасти в кредитну пастку, приймаючи фінансові рішення", що відбулася у рамках заходів Global Money Week в умовах карантину on-line. Студенти отримали знання про те, як приймати обгрунтовані і зважені фінансові рішення, розуміючи різницю між номінальною та реальною вартістю споживчого кредиту, між сумою нарахованих процентів, сумою комісійних та реальною вартістю кредиту за різними кредитними продуктами вітчизняних банків.

З результатами участі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ у святкуванні тижня Global Money Week – 2021 можна ознайомитися за посиланнями:
https://www.facebook.com/groups/1082178038901754/

Фотоархів

          

Участь викладачів кафедри фінансів та банківської справи у міжнародній програмі підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти

22-23 квітня 2021 року завідувач кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Яріш Олена та доцент кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Соколова Альона взяли участь у серії міжнародних онлайн воркшопів, організованих Institute of Social and Economic Initiatives спільно з Annamalai University в рамках міжнародної програми підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти «International Scientific and Education Internship "Academic Research Writing and Publication: Modern Specificity and Global Opportunities» (Написання та публікація наукових досліджень: сучасна специфіка та глобальні можливості).

Програма першого етапу міжнародної програми була динамічною і інформативно насиченою: (Review of Literature Tips and Techniques - Scientific & Systematic Process / Огляд літературних порад та методів - науковий & систематичний процес; Research Review Methods and Ways of W riting / Методи та способи написання огляду досліджень; Role of UGC in Research and Publication / Роль контенту, створеного та розповсюдженого користувачами в інтернеті, в дослідженнях і публікаціях; Teaching Cases : Opportunities and Availability / Викладацькі кейси: можливості та доступність; Research and Open Access / Дослідження та відкритий доступ; Academic Leadership: Publication Process / Академічне лідерство: процес публікації).

Віртуальна мобільність, в умовах карантинних заходів через пандемію COVID-19 та призупиненні транснаціонального пересування, виходить на перший план. Це найновіша форма мобільності, яку створено в умовах інтенсифікації освіти та розвитку цифрових технологій і яка заснована на русі інформації та формуванні каналів комунікації у інформаційно-освітньому середовищі за допомогою новітніх технологій. Така мобільність дозволила залучати до міжнародного стажування науковців, видавців та авторів, редакторів, рецензентів всього світу:

Дякуємо організаторам за цікавий продуктивний формат стажування,  що сприяло налагодженню ефективних комунікацій та обміну досвідом науковців з різних країн.

Переходимо до самостійної роботи та роботи в групах з виконання наукового дослідження.

          

РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ СТУДЕНТІВ-ФІНАНСИСТІВ У ПРОГРАМІВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ «САМ»

У контексті стратегічних завдань Концепції розвитку спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» академічна мобільність студентів  є одним із важливих напрямів діяльності кафедри фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

У період з 15.02.2021р. по 11.04.2021 р. студенти ІІ курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», Борисенко Інна і Рубан Владислав, взяли участь у спільному проекті внутрішньої мобільності студентів між ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, організованого Британською Радою спільно із Міністерством освіти і науки України в рамках реалізації трирічної програми всеукраїнської академічної мобільності «САМ Україна».

Період навчання для студентів-фінансистів виявився неймовірно насиченим, як змістовно, так і емоційно. Паралельно з вивченням навчальних дисциплін за фаховим спрямуванням (за результатами якого отримано схвальні рекомендаційні листи викладачів ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана) студенти опановували сучасні технології успішного працевлаштування, розвиваючи навички складання  резюме, мотиваційних і супровідних листів, хитрощі вдалого проходження співбесід та конкурсних відборів.

Зі слів студентів: «Участь у програмі стало одним із кращих наших рішень. Ми вдячні нашому університету й кафедрі фінансів та банківської справи, міжнародному науково-освітньому  центру за підтримку та можливість стати частиною  програми «САМ Україна», завдяки якому отримали цінний досвід не тільки для професійного, а й для особистого розвитку. За можливості сподіваємося й надалі брати участь у подібних програмах академічної мобільності».

          

Графік
роботи  науково-педагогічного і допоміжного персоналу
кафедри фінансів та банківської справи у дистанційному режимі
на період дії «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки
(19.04 – 04.05 2021 року)

П.І.Б. викладача

Електронна адреса

Завідувач кафедри доц., к.е.н. Яріш О.В.

yarishhelen2@gmail.com

проф., д.е.н. Педченко Н.С.

pedchenko_ns@ukr.net

проф., д.е.н. Гудзь Т.П.

gtp9@ukr.net

доц., к.е.н. Гасій О.В.

shynder@ukr.net

доц., к.е.н. Прасолова С.П.

prasolova.s.p@gmail.com

доц., к.е.н. Сидоренко-Мельник Г.М.

sidorenkomelnik.gan@gmail.com

доц., к.е.н. Соколова А.М.

alenaniksokolova@gmail.com

доц., к.е.н. Тимошенко О.В.

ovt.timoshenko@gmail.com

ст. пр. Горбунова О.А.

gorbunova77elena@gmail.com

ст.лаборант  Курлейко В.Г.

v.g.kyrleyko62@gmail.com

Увага! На період карантину консультації проводяться дистанційно з використанням системи MOODLE,  електронною поштою викладачів (див. вкладку «Контакти» на сайті кафедри).

Контактні дані:

Кафедра фінансів та банківської справи – кабінет 105.

          

Участь студентів-фінансистів у  Інтерактивному  марафоні «Країна без корупції» в рамках міжнародної програми «Культура законності» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Центру культурного менеджменту

15 квітня 2021 року студенти ПУЕТ спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»  І-ІV курсів  (Карачковська П., ФК б – 41; Авраменко А., ФБСС б – 21;  Копил А., ФБСС б – 21; Ляшкова Н., ФБСС б – 11; Білюк К., ФБСС мб – 11)  взяли участь у інтерактивній  антикорупційній грі «Будуємо сталу громаду без корупції», що проводилася в рамках Інтерактивного марафону «Країна без корупції», організованого  за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Центру культурного менеджменту.

Антикорупційна спрямованість інтерактивної гри та її  формат сприяли кращому розумінню проявів та  методів протидії корупції,  формуванню у молоді принципів доброчесності і законності, певної моделі поведінки, спрямованої на заперечення будь-яких корупційних дій, а також сучасних компетенцій з урахуванням викликів суспільного розвитку та цифрових трансформацій.

Під час гри здобувачі вищої освіти різних спеціальностей вирішували практичні ситуації щодо виявлення корупційних зловживань та боротьби з ними, висловлювали свої думки, дискутували, відстоюючи власні погляди навирішення проблем корупції.

Висловлюємо вдячність модераторам заходу:   Ремньовій Людмилі, завідувачу кафедри управління персоналом та економіки праці Національного університету «Чернігівська політехніка» та Штирхун Христині,  доценту кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національного університету «Чернігівська політехніка» за цікавий, високопрофесійний та прекрасно організований захід, невимушена атмосфера якого сприяла налагодженню ефективних комунікацій, нетворкінгу та обміну досвідом студентів з різних регіонів.

          

ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ
«ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ»

15-16 квітня 2021 року кафедрою фінансів та банківської  справи проведена ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку фінансової системи в сучасних умовах», участь у якій взяли доктори та кандидати економічних, юридичних та педагогічних наук, доценти та професори, наукові співробітники, аспіранти та студенти, практичні працівники. На конференції були обговорені проблеми у сфері публічних фінансів, фінансового ринку та фінансів реального сектору економіки (шість секцій). Участь у конференції взяли науковці, які займаються вивченням питань функціонування фінансової системи в Україні, Республіці Казахстан, Республіці Таджикистан, Республіці Болгарія. У рамках заходу було представлено 90 доповідей, з яких 21 підготовлені докторами економічних наук.

          

РОЛЬ МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ У БОРОТЬБІ ІЗ КОРУПЦІЄЮ

 «Якби шахраї знали всі переваги доброчесності, то вони заради вигоди перестали б шахраювати»
Б. Франклін

8 квітня 2021 року студенти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування ПУЕТ (Авраменко А., Копил А., Ляшкова Н., Білюк К.) взяли участь у тренінгу «Боротьба із корупцією як важливий елемент громадянського суспільства і правової держави» в рамках міжнародного проекту «Культура законності» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Центру культурного менеджменту.

Під час заходу студентки Полтавського університету економіки і торгівлі разом зі студентами Національного університету «Чернігівська політехніка» змоделювали різні сценарії побудови громадянського суспільства та обмінялася своїми точками зору щодо ролі молодого покоління у боротьбі із корупцією. Формат заходу мав міжобласний характер (Чернігівська і Полтавська області). Інтерактивний захід був цікавим та корисним. Учасники виявили високу активність, злагоджену комунікацію, зворотний зв'язок та усвідомили власну проактивну роль у побудові громадянського суспільства та становленні правової держави.

          

Станом фінансів вимірюється успішність держави.
І.І. Янжул

Однією із важливих умов підвищення якості вищої освіти є академічна мобільність викладачів та студентів. Адже з одного боку, викладач не замикається в умовно «своїх» авдиторіях, а студент, отримує можливість «побачить більше світу та розширити горизонти професійного простору».

07 квітня 2021 року в рамках угоди про співпрацю ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» з Полтавським державним аграрним університетом відбулася міжуніверситетська інтегрована відкрита лекція для студентів спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування першого та другого освітніх рівнів.

Лекцію за темою «Історія фінансів та фінансової науки», яка відповідала змісту навчальної дисципліни студентів ПУЕТ «Основи фінансів», було проведено доцентом  кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полтавського державного аграрного університету Капаєвою Людмилою Миколаївною.

Змістовне наповнення заняття було спрямовано на розгляд історичних аспектів становлення фінансової науки та сучасний розвиток фінансових відносин у суспільстві.

У ході дискусії, яка відбулася між студентами та викладачами, обговорювалися актуальні проблеми фінансової науки та її функції, донауковий етап розвитку знань про фінанси, історичний розвиток вчення про податки та державні доходи, особливості становлення фінансової науки в Україні та світі у ХХ-ХХІ столітті.

Проведена зустріч, як виклик сьогодення, що обернувся успіхом, стала джерелом збагачення методичного арсеналу педагогів по обидва боки екрана та сприяла розвитку професійних компетентностей студентів-фінансистів.

Висловлюємо вдячність вельмишановним колегам: Капаєвій Людмилі Миколаївні, доценту  кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полтавського державного аграрного університетуза змістовну, цікаву лекцію і креативну презентацію та Безкровному Олександру Валентиновичу, доценту  кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полтавського державного аграрного університету,гаранту освітньої програми «Фінанси, банківська справа та страхування»  першого рівня вищої освіти за сприяння  плідній співпраці між колективами кафедри фінансів, банківської справи та страхування ПДАУ та кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ у напрямку підвищення якості підготовки фінансистів нового покоління!

Презентацію лекції можна переглянути за посиланням

          

УЧАСТЬ ФІНАНСИСТІВ У ХLІV МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ СТУДЕНТСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

30 березня 2021 року студенти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування активно приймали участь у ХLІV Міжнародній науковій студентській конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік.

Відзначаємо високий науковий рівень представлених доповідей, а також актуальність дискусій з проблем, що були заслухані під час роботи секційного засідання «Сучасні виклики та пріоритети розвитку фінансів, обліку, контролю та аналізу».

За результатами представлених робіт було визначено переможців:

І місце

Несен Артур Станіславович, ФБССб інт-11
Тема доповіді: «Пандемічні облігації як базовий інструмент фінансування страхового ризику за допомогою ринків капіталу»,
керівник – Прасолова Світлана Павлівна, к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

ІІ місце

Ляшкова Наталія Олександрівна, ФБСС б-11
Тема доповіді: «Оцінка та аналіз стану грошової маси України»,
керівник  – Гасій Олена Володимирівна, к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

ІІІ місце

КондрашовОлексій Ігорович, ФБССб інт-11
Тема доповіді: «Особливості міжнародного страхування за системою Асістанс в умовах пандемії»
керівник – Прасолова Світлана Павлівна, к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

Щиро вітаємо переможців! Бажаємо творчих успіхів та нових перемог!

          

#GlobalMoneyWeek2021  
#GMWUkraine2021 

Сьогодні, 27.03. 2021 року студенти віку 55+ "Університету третього віку", що навчаються в Полтавському університеті економіки і торгівлі завітали на лекцію к.е.н., доцента кафедри фінансів та банківської справи на тему "Як не попасти в кредитну пастку, приймаючи фінансові рішення", що відбулася у рамках заходів Global Money Week в умовах карантину on-line.

Студенти отримали знання про те, як приймати обгрунтовані і зважені фінансові рішення, розуміючи різницю між номінальною та реальною вартістю споживчого кредиту, між сумою нарахованих процентів, сумою комісійних та реальною вартістю кредиту за різними кредитними продуктами вітчизняних банків, як уникнути шахрайських схем на кредитному ринку України та допомогти виваженою фінансовою порадою своїм рідним і близьким.

          

#GlobalMoneyWeek2021  
#GMWUkraine2021 

GLOBAL MONEY WEEK:
ТВОРИМО ФІНАНСОВЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ РАЗОМ

У березні 2021 року вперше заходи, які щорічно проводяться кафедрою фінансів та банківської справи на тижні світової фінансової грамотності (Global Money Week), вийшли на національний рівень. Продовжила марафон цих заходів он-лайн зустріч учнів шкіл та студентів різних спеціальностей та вузів – переможців ІІ туру oн-лайн конкурсу «Фінансова грамотність – шлях до незалежності» – з викладачами кафедри та студентами спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування в межах роботи студентського наукового гуртка «Світ фінансів».

Маленька передісторія: На запрошення викладачів кафедри до участі у конкурсі відгукнулися більше 70 школярів та студентів. Конкурс проводитився у два етапи. НаI етапібуло проведено тестування на визначення фінансового IQ, за результатами якого переможці були запрошені до написання есе на тему конкурсу.

26.03.2021 року на черговому засіданні студентського наукового гуртка учасники ІІ туру конкурсу отримали можливість представити свої роботи, продемонструвавши креативні підходи нашої молоді до можливих варіантів  підвищення фінансової грамотності громадян з урахуванням сучасних світових тенденцій.

За результатами двох етапів конкурсу публічного захисту переможцями визнано:

І місцеТерещенко Ольга, учениця 11 класу Кулажинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;  
                 Ляшкова Наталія, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»;
                 Гаращук Анастасія, студентка 3 курсу Київського національного університету ім. Вадима Гетьмана спеціальності "Міжнародна економіка";
ІІ місцеНеживий Станіслав, учень 10 класу Кулажинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
                  Польова Анастасія, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Облік і оподаткування»;  
ІІІ місцеБалюк Юлія, студентка 3 курсу ПУЕТ спеціальності «Маркетинг»;
                   Пономаренко Світлана, студентка 1 курсу ПУЕТ спеціальності «Облік і оподаткування».

 

Щиро вітаємо переможців! Бажаємо їм подальшого натхнення до нових досягнень і здобутків!

Сподіваємося, що участь у конкурсі слугуватиме розвитку фінансової грамотності нашої молоді

Переглянути презентації

Також на обговорення широкому загалу студентської та учнівської молоді були представлені такі важливі теми: 

1. Фінансово грамотне витрачання коштів = психологія + виховання + освіта + ….. (Авраменко Анна (група ФКб-21));
2. Як безпечно заробляти в Інтернеті? (Корольова Оксана (група ФКб-21));
3. Світовий досвід боротьби з кіберзлочинністю (Копил Аліна (група ФКб-21));.
4. Програми недержавного пенсійного страхування в Україні: які, де й навіщо (Кондрашов Олексій (група ФБССб інт-11).

Головний висновок, підведений учасниками науково-практичної зустрічі – це невпинний саморозвиток та вдосконалення заради знань фінансів у своєму особистому побуті, які забезпечують захист та зростання добробуту сім’ї.

Також 26.03.2021 р. студенти спеціальності 072 Фінанси банківська справа і страхування  на чолі з к.е.н., доцентом Прасоловою С.П. завітали на вебінар «Стрес-тест особистих фінансів, або Як забезпечити фінансову стійкість в умовах невизначеності»", що проводився працівниками НБУ у рамках заходів Global Money Week. Завдяки фахівцям-банкірам, стало зрозумілим, що не визначивши свого ставлення і грошового типу особистості, не можна мати успішне фінансове життя.

Студенти отримали знання про те, як приймати обгрунтовані фінансові рішення, розуміючи необхідність узгодження різних видів доходів і видів витрат; володіючи ключовими індикаторами особистої фінансової стійкості та методами мінімізації особистих фінансових ризиків.

          

ПРИЄМНО ЧУТИ ТАКІ СЛОВА

Я, Бігун Вячеслав Васильович, студент Полтавського Університету економіки і торгівлі, навчаюся на п'ятому курсі за спеціальністю «Фінанси, банківська справа і страхування (дистанційна форма навчання)».

У цьому відгуку хочу поділитися враженнями, що склалися за п' ять років навчання.

Із самого початку здалося, що я вступив у справжній університет європейського рівня. Згодом це враження лише підтверджувалося професіоналізмом та увагою, які виявляли викладачі університету. Одразу було помітно, що ці люди виконують не лише формальні функції викладачів, а й демонструють особисту зацікавленість у досягненні конкретних результатів у навчанні студента. Викладачі не просто викладали заплановану програму, а й створювали атмосферу доброзичливості та відкритості, що беззаперечно суттєво впливає на покращення результатів у засвоєнні матеріалу. Важливим аспектом під час занять були ці глибокі й доступні пояснення, адже педагоги постійно зверталися до прикладів із життя та конкретних ситуацій, аби продемонструвати застосування будь-якої теоретичної теми на практиці.

Особливу увагу варто звернути на те, що ПУЕТ робить навчання доступним навіть у непростих умовах. Так, наразі я перебуваю у місці позбавлення волі. Надаючи змогу отримувати освіту засудженим через дистанційну форму навчання, університет тим самим сприяє зниженню рівня злочинності, адже у тих, хто здобув диплом, набагато більше шансів отримати роботу та покращити життя. Крім того, у місці мого перебування  виникають постійні проблеми із зв'язком. Викладачі з розумінням пристосовувалися до цих умов та робили все для того, щоб якомога якісніше донести мені необхідний матеріал. Я дуже радий, що серед багатьох університетів України я обрав саме Полтавський Університет економіки і торгівлі!

Відтак, хочу висловити велику подяку всім викладачам кафедри фінансів та банківської справи, зокрема Яріш О. В., Тимошенко О. В., Прасоловій С.П., Горбуновій О.А., Сидоренко-Мельник Г.М. та іншим, за вашу працю. Розумію, що хороші результати, які маю у навчанні, стали можливі лише завдяки вам. Спочатку у мене було деяке хвилювання щодо своїх успіхів із дисциплінами, але вмілий підхід та професіоналізм викладачів швидко його розвіяв. Хочу запевнити, що час, який ви мені приділили, не було витрачено вами дарма. Маю надію на те, що ми обов'язково з вами побачимося.

Дякую!

З повагою до вас, випускник бакалаврату Вячеслав Васильович Бігун

          

ВІТАННЯ ІЗ ЗАКІНЧЕННЯМ ПЕРШОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ!

Колектив кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ вітає своїх студентів заочно-дистанційної форми навчання із важливою подією у їх житті — успішними результатами підсумкової атестації ступеня бакалавра та закінченням першого рівня вищої освіти за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування»!

Бажаємо, щоб проведений час з нами залишився у вашому серці на все життя, а отримана освіта допомогла реалізувати ваші плани та досягти неймовірних висот успіху, достатку та задоволення!

З радістю чекаємо на зустріч з вами для продовження навчання та отримання наступного освітнього ступеня магістра з фінансів.

          

#GlobalMoneyWeek2021
#GMWUkraine2021

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА «ФІНАНСОВИЙ БАТЛ»

Низку заходів з нагоди святкування Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) продовжено. Сьогодні естафету перехопили школярі. 25.03.2021 року за ініціативи кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ було проведено інтелектуальну фінансову гру «Фінансовий батл» у якій взяли участь команди Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26 та Полтавської ЗОШ №8 ім. Панаса Мирного. Синергетичний ефект від поєднання інтелекту, ерудиції та креативу відмітили всі учасники. Знання з економіки та фінансів у щільній зв’язці з талантами та завзяттям школярів потужно вибухнули. Шоу вразило і журі, до складу якого увійшла випускниця кафедри 2017 року, а нині  приватний підприємець Бабак Владислава, викладачі та студенти 4 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Перемогу виборола команда Полтавської ЗОШ №8 ім. Панаса Мирного, у складі якої були переможці конкурсу «Світ фінансів», що був проведений викладачами кафедри з нагоди Всесвітнього дня заощаджень у жовтні 2020 року.

Вітаємо переможців та учасників інтелектуальної гри «Фінансовий батл»! Подальших творчих успіхів, наснаги та гарного настрою!

          

Святкування #GlobalMoneyWeek2021 у ПУЕТ триває!

#TakeCareOfYourMoney
#GMWUkraine2021

24.03.21 р. студенти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування кафедри фінансів та банківської справи #ПУЕТ у рамках Global Money Week долучилися до он-лайн вікторини від Музею грошей та вебінару "Як та коли виник Національний банк України?", а також дізнавалися про лайфхаки з платіжної безпеки, схеми шахрайських дій з персональних комп’ютерів та засоби їх протидії.

У вікторині вебінару «Лайфхаки з платіжної безпеки» 1 місце отримала студентка 4 курсу спеціальності Фінанси, банківської справи та страхування ПУЕТ – Поліна Карачковська.

Вітаємо Полінку з перемогою у вікторині та бажаємо подальших наукових здобутків, успіхів у навчанні та творчого натхнення!

Дякуємо Національному банку України та Музею грошей за пізнавальні й цікаві заходи!

Черговий раз стверджуємо, що і під час карантину можна цікаво і з користю проводити час! Сьогодні, 24.03.2021 року викладачами кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ у рамках Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей) було проведено інтелектуальну гру «Фінансовий батл» між студентами 3 курсу Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу та студентами 1 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Полтавського університету економіки і торгівлі.

Щиро вітаємо харків'ян із перемогою! Сподіваємося, що ваші плани, мрії та задуми будуть такими ж успішними, як і перемога у конкурсі! Бажаємо нових успіхів, натхнення та подальших перемог.

          

"Навчайся! Накопичуй! Заробляй!"
#GlobalMoneyWeek2021 у розпалі!

#TakeCareOfYourMoney
#GMWUkraine2021

23.03.2021 року студенти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування кафедри фінансів та банківської справи #ПУЕТ відвідали он-лайн екскурсію "Топ-5 експонатів Музею грошей НБУ", яку транслював Національний банк України в рамках Global Money Week 2021.

Особливо цікавими студентам були експонати: давньоруська гривня та найцінніша пам'ятна монета України, присвячена Фінальному турніру чемпіонату Європи по футболу 2012.

Також взяли активну участь у вебінарах: вебінар англійською мовою "Обіцянка децентралізації та роль центрального банку" / "The promise of decentralization and the role of central banking" та вебінар "Еволюція монетарної політики НБУ за роки незалежності" а також у та Kahoot! вечірці.

Дякуємо спікерам за таку пізнавальну та корисну інформацію!

          

#GMWUkraine2021 #GlobalMoneyWeek2021#TakeCareOfYourMoney
"Бережіть себе, бережіть свої гроші!" – офіційна тема
Global Money Week  2021

Кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ приєдналася до Global Money Week — щорічної міжнародної інформаційної кампанії, що включає проведення заходів з метою  підвищення фінансової обізнаності дітей та молоді.

У понеділок 22.03.2021 року стартував І етап oн-лайн конкурсу «Фінансова грамотність – шлях до незалежності»,взятиучасть у якому виявили бажання 65 студентів різних спеціальностей Навчально-наукового інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ.

Також 22.03.2021 року у межах тижня Global Money Week 2021 студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» ПУЕТ прийняли активну участь у вебінарі «НБУ – 30 років розвитку: якими ми були, що змінилось і яке майбутнє будуємо», що проводився Національним банком України.

          

ВНУТРІШНІЙ АУДИТ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ ТА БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ

Невід’ємним інструментом системи управління якістю діяльності Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»  є внутрішній аудит. Його систематичне проведення сприяє своєчасному прийняттю адекватних управлінських рішень, спрямованих на усунення і попередження ризиків, що впливають на якість освітніх послуг та рівень задоволеності стейкхолдерів, як внутрішніх, так і зовнішніх.

10 березня 2021 року на кафедрі фінансів та банківської справи провідним  науковим  співробітником Навчально-наукового центру забезпечення якості вищої освіти ПУЕТ Басовою  Ю. О. було проведено внутрішній аудит системи управління якості. Щиро вдячні за ґрунтовний аналіз результатів роботи кафедри та висловлені пропозиції щодо її удосконалення.

          

У рамках сучасного освітнього простору підготовка здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Фінанси, банківська справа та страхування» у вищих навчальних закладах повинна забезпечувати програмні результати навчання з урахуванням вимог, потреб та побажань зацікавлених сторін й, насамперед, роботодавців. Тож 26 лютого 2021 року на кафедрі фінансів та банківської справи проведено чергове розширене засідання за участі в ньому керівника роздрібного бізнесу Полтавського центрального регіонального відділення АТ «Мегабанк» Коломійця Олександра.

У своєму виступі пан Олександр, активно підтримуючи ідею тісної співпраці між банківською установою та університетом, наголосив на  основних вимогах сучасного ринку праці до формування фахових компетентностей та програмних результатів навчання майбутніх фінансистів, а також на  практичних аспектах формування у студентів-фінансистів ПУЕТ інтегральних компетентностей на основі забезпечення збалансованого теоретичного та практичного навчання.

Під час зустрічі особливу увагу було приділено обговоренні перспективних напрямів роботи Філії кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ на базі Полтавського ЦРВ АТ «Мегабанк», спрямованих на  забезпечення якісної практичної підготовки нової плеяди фахівців за спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа та страхування.

          

ЕКВАТОР: ДО І ПІСЛЯ…

Кажуть, що є два найщасливіших моменти у житті студента: перший коли він дізнається про вступ до вищого навчального закладу, а другий - коли отримує диплом. Між цими подіями існує ще один приємний і важливий захід - «Екватор» - свято, що означає середину навчання в університеті, та змушує замислитися, чого ти досяг і якої мети прагнеш досягти.

23.02.2021 р. у святковому заході "Екватор: до і після..." взяли участь студенти 1, 3 та 4 курсів спеціальності 072 Фінансів, банківської справи та страхування. Захід направлено на перевірку закріплених знань у ігровій формі та приємній і веселій атмосфері. "Екваторців" урочисто привітали й позмагалися з ними у фінансовій грі першокурсники. Студенти ж 4 курсу порадили як безтурботно та з користю і задоволенням продовжувати навчання!

Всі активні учасники отримали солодкі сюрпризи. Дякуємо всім за подаровані позитивні емоції!!!

          

ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

12.02.2021 року завідувачка кафедри фінансів та банківської справи Олена Яріш, як представник академічної спільноти, взяла участь у обговоренні Проектів освітніх програм «Фінанси, банківська справа та страхування» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа та страхування у Полтавській державній аграрній академії.

Під час виступу пані Олена наголосила на важливості академічної мобільності студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників як одного з пріоритетних напрямів забезпечення якості підготовки та підвищення конкурентоспроможності випускників ЗВО на вітчизняному та міжнародному ринках освітніх послуг та праці.

У ході зустрічі обговорювалися вже налагоджені тісні зв’язки між закладами вищої освіти в рамках Угоди про співпрацю щодо реалізації програм академічної мобільності між Полтавською державною аграрною академією та Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

          

ДО ЗАГАЛЬНОЇ МЕТИ РАЗОМ!

На вимогу сучасного ринку праці та з метою підвищення якості підготовки сучасного фахівця у сфері фінансів, банківської справи та страхування 2 лютого 2021 року у змішаному форматі відбулося розширене засідання кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ із залученням основних стейкхолдерів освітньої діяльності: студентів, роботодавців та викладачів.

Під час активної дискусії було обговорено перелік та зміст освітньої складової навчального процесу, що має сприяти підвищенню конкурентоспроможності випускників до працевлаштування як у найближчій перспективі, так і в майбутньому.

Дякуємо директору Полтавської філії СК  «Провідна» Бездудній Ларисі Григорівні, керівнику відділення №4 Першого Українського Міжнародного Банку (ПУМБ) Савченко Олександру Олександровичу, заступнику декана Полтавської державної аграрної академії, гаранту освітньої програми Фінанси, банківська справа та страхування спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування спеціальності, доц. Безкровному Олександру Валентиновичу та аспіранту кафедри, фізичній особі – підприємцю Грищенко Владиславу Вадимовичу за цікаві пропозиції та плідну співпрацю у процесі підготовки висококваліфікованих випускників спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»!

          

          

ВІТАЄМО СТУДЕНТІВ ФІНАНСИСТІВ ІЗ ЗАВЕРШЕННЯМ ЗАХИСТУ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ

Впродовж 17-21 грудня 2020 року у Полтавському університеті економіки та торгівлі відбувся дистанційний захист магістерських робіт студентами заочної та денної форм навчання зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Під час захисту студенти представили результати проведених досліджень на актуальні й різноманітні теми у сферах державних, корпоративних, особистих фінансів та фінансового посередництва, демонструючи, при цьому, високий рівень фахової підготовки та належне володіння практичними навичками, що підтверджувалось їх відповідями на питання членів екзаменаційної комісії.

Захист магістерських робіт переконливо довів, що студенти-магістри ПУЕТ можуть самостійно планувати та управляти фінансовими потоками, кваліфіковано вирішувати складні питання фінансового забезпечення суб’єктів бізнесу, впроваджувати інноваційні технології у сфері фінансових послуг, вміло орієнтуватися в оподаткуванні, вміти захищати заощадження від інфляції та раціонально розпоряджатися коштами.

Особливо слід відзначити студентів, які продемонстрували у своїх роботах грунтовні фахові знання та застосували нестандартні підходи у вирішенні наукових завдань: Алендар Ю. І. (тема дослідження «Стан та перспективи розвитку фондового ринку України в сучасних умовах»), Боклах С. А. (тема дослідження «Фінансова спроможність виробничого підприємства в сучасних умовах господарювання»), Опанасюк А. О. (тема дослідження «Механізм управління фінансовими ресурсами підприємства»), Бойко Ю. В. (тема дослідження «Тенденції та перспективи розвитку ринку страхових послуг України»), Руденко А. А. (тема дослідження «Управління оборотним капіталом та шляхи його вдосконалення»), Панченко К. В. (тема дослідження «Фінансова  безпека вітчизняних домогосподарств в Україні»).

Колектив кафедри фінансів та банківської справи від щирого серця вітає своїх випускників з успішним захистом магістерських робіт та здобуттям освітнього ступеня магістра зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Бажаємо всім натхнення та наснаги в подальшій практичній діяльності, впевненості у своїх силах, нових звершень та професійного зростання!

          

Інвестуйте в себе. Ваша кар’єра –
 це шлях до успішного майбутнього

Фінансист – це одна з професій, що з’явилася багато століть тому, і абсолютно не втратила актуальності в сучасному світі. Процеси реформування бюджетної системи, підходів до оподаткування та ведення бізнесу, кардинальні зміни у сфері пенсійного забезпечення, активний розвиток сфери фінансового посередництва потребують підготовки висококваліфікованих спеціалістів за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

14 грудня 2020 року для випускників коледжів та технікумів відбувся Online-День відкритих дверей Полтавського університету економіки і торгівлі з презентацією спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Про актуальні аспекти спеціальності та переваги підготовки фінансистів у  ПУЕТ розповіли ректор Олесій Нестуля, гарант освітньої програми «Фінанси, банківська справа та страхування», завідувачка кафедри фінансів та банківської справи Олена Яріш, директор Навчально-наукового інституту заочно-дистанційного навчання Юрій Іванов, секретар приймальної комісії Ольга Куцевол.

Зокрема, гарант освітньої програми «Фінанси, банківська справа та страхування» відзначила, що професія фінансист традиційно залишається серед найпрестижніших. Ії адаптованість до реалій сьогодення підтверджено результатами рейтингування одного з найбільших у світі сайтів з пошуку роботи Glassdoor, згідно якого, сфера страхування та фінансів знаходиться у п’ятірці  лідерів з огляду на  можливості ефективної роботи в умовах віддаленого доступу у 2021 році. 

Cвоїми емоціями від навчання в університеті поділилася випускниця Полтавського кооперативного коледжу, а нині студентка денної форми навчання 1-го курсу магістратури за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» Тетяна Гапон. Враження про дистанційну форму навчання та переваги здобуття фінансової освіти в ПУЕТ виразила випускниця Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права, бакалавр з фінансів і кредиту ПУЕТ, а нині студентка 1 курсу магістратури заочної форми навчання Марина Оліпінська.

Щоб ознайомитися з іншими перевагами нашого університету та стати висококваліфікованим фахівцем з фінансів усі учасники зустрічі були запрошені до Полтавського університету економіки і торгівлі на навчання.

          

Кафедра фінансів та банківської справи продовжує роботу у напрямі підвищення фінансової грамотності дітей. Так, 14 грудня 2020 року відбулася он-лайн зустріч професора кафедри фінансів та банківської справи Тетяни Павлівни з учнями та класним керівником Катериною Федорівною 9-А класу Полтавської гімназії  №21 на тему «Самовиховання відповідального ставлення до грошей».  Розповідь стосувалася сутності грошей як інструменту, для управління яким необхідні фінансові знання. Невеличкий екскурс в історію розвитку грошей та їх сучасна електронна форма з новітніми можливостями біотехнологій у фінансах для здійснення платежів викликали зацікавленість у нашої наймолодшої аудиторії  –  нашого фінансово грамотного майбутнього України!!!

          

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «СВІТ ФІНАНСІВ»

09 грудня відбулося завершальне у календарному 2020 році засідання наукового студентського гуртка «Світ фінансів». Студенти першого курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування долучилися до наукового обговорення актуальної для України проблеми залучення інвестицій як фінансового джерела економічного розвитку.

Свої доповіді представили:

За підсумками роботи засідань гуртка студентам рекомендовано продовжити наукову роботу за обраною тематикою, зокрема під керівництвом викладачів кафедри фінансів та банківської справи підготувати тези для публікації як результат участі у науково-практичних конференціях.

          

НАВЧАЙМОСЯ СКЛАДАТИ ПРОФЕСІЙНЕ РЕЗЮМЕ

02 грудня 2020 року відбулося чергове засідання семінару студентів другого курсу магістерської підготовки кафедри фінансів та банківської справи «Сучасні проблеми фінансової науки і практики» за участі куратора Тимошенко Оксани Валеріївни під керівництвом професора кафедри Гудзь Тетяни Павлівни. Темою обговорення стало питання правильності складання резюме при прийомі на роботу. За результатами семінару, наші студенти – вже майже наші колеги – отримали практичне керівництво у складанні резюме, що спрямоване на гарну презентацію своїх досягнень та здобутків задля формування свого кар’єрного зростання.

          

БУДНІ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Завдяки сучасним технологіям карантинні умови не є перешкодою для освітнього процесу. Застосовуючи віртуальні освітні платформи, викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ постійно вирішують нагальні питання удосконалення освітніх програм та дистанційного навчання, виховної та профорієнтаційної роботи. 27 листопада 2020 року в онлайн режимі відбулося чергове засідання кафедри фінансів та банківської справи, на якому розглядалися такі важливі питання, як визначення переліку дисциплін вільного вибору загальних та професійних компетентностей для студентів денної та заочної форми навчання на 2021-2022 навчальний рік; необхідність інтернаціоналізації кафедри та забезпечення взаємозв’язків зі стейкхолдерами.

Під час відеовключення завідувачка кафедри, Яріш Олена Валентинівна, акцентувала увагу на актуальних питаннях, пов’язаних з підготовкою та проведенням зимової екзаменаційної сесії, наголосила на необхідності анкетування здобувачів вищої освіти щодо якості освітніх програм за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування».

Також викладачі кафедри прозвітували про підготовку дипломних робіт студентами денної та заочної форм навчання, про якість проведення занять в умовах карантину, активність їх висвітлення у соціальних мережах та на сайті університету, а також обговорили проблемні моменти, пов’язані з перевіркою знань студентів через різні платформи комунікації.

          

Мабуть, кожен згадує студентські роки з теплотою, трепетом та ностальгією. Справжня відчайдушна пора: невирішені справи, перші кроки дорослого самостійного життя, сміливі експерименти, поїздки та подорожі, яскраві емоції та цікаві пропозиції.

У цьому році, незважаючи на карантинні обмеження, викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ приклали максимум зусиль, щоб створити в День студента для своїх фінансистів справжнє свято.

З цією метою для студентів І курсу була організована інтелектуально-розважальна гра.

ФІНАНСОВИЙ БАТЛ ОН-ЛАЙН
"Дівчата & хлопці. Хто? Кого?"

«Хто кого кращий, розумніший і спритніший у фінансових питаннях?»: хлопці чи дівчата. Відповідь на це питання шукали студенти та викладачі кафедри фінансів та банківської справи під час проведення он-лайн фінансового  батлу першокурсників.

У ході заходу учасники підготували цікаві презентації своїх команд під назвами «ВИНКС» та «Між нами дівчатами»; взяли участь у бліц-турнірі на швидкість; пограли в економічну гру «Веббінг», що перекладається як «павутиння слів»; мали змогу позмагатися в інтелектуальній дуелі, показуючи ґрунтовні знання з економіки та фінансів, ерудицію, фантазію, почуття гумору, уміння обґрунтовувати свої думки. Змістовним та повчальним виявився конкурс капітанів,  під час якого вони готували резюме, демонструючи свою компетентність, креативність й розуміння специфіки роботи для можливого працевлаштування на  топові фінансові посади. 

Позитивна атмосфера біля моніторів свідчила про те, що інтелектуально-розважальна гра дуже сподобалася і студентам, і викладачам.

Для подолання гострої нестачі «живого» спілкування та з нагоди Дня студента викладачі кафедри фінансів та банківської справи провели неформальну он-лайн зустріч із фінансистами І-V курсів.

КРОК НАЗУСТРІЧ – КРОК ДО ВЗАЄМОДІЇ

У ході зустрічі викладачі відповідаючи на питання студентів розповідали про вибір професії, наукові здобутки, плани на майбутнє та цікаві історії з особистого життя. Тепла та доброзичлива атмосфера в аудиторії дозволила студентам ближче познайомитись із викладачами, а викладачам – дізнатися багато цікавого про своїх студентів та колег. 

Сподіваємося, що така зустріч дозволить створити між викладачами і студентами відносини відкритості, щирості і довіри, що сприятиме у подальшому підвищенню ефективності освітнього процесу.

Приємно, що успішні випускники кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ продовжують і надалі підтримувати тісні зв’язки зі своєю альма-матер. З одним із них у рамках марафону заходів, запланованих кафедрою до Дня студента, відбулася онлайн зустріч зі студентами 1 курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування.

ЧИМ БИ ТИ НЕ ЗАЙМАВСЯ,
РОБИ ЦЕ ДОБРЕ
І В ТЕБЕ БУДЕ ВСЕ!

Випускник кафедри фінансів 2001 року Рой Олександр Анатолійович сьогодні займає посаду заступника начальника Головного управління Державної казначейської служби України в Полтавській області. Відповідаючи на численні запитання учасників зустрічі, Олександр Анатолійович поділився власним досвідом ефективних кроків у працевлаштуванні й надав цінні поради щодо професійного становлення. Основним акцентом пана Олександра в настановах майбутнім фінансистам був заклик цінувати кожну навчальну годину та докладати максимальних зусиль для саморозвитку й вдосконалення. «Чим би ти незаймався, роби це добре і в тебе буде все!» – неодноразово наводив наш гість своє життєве кредо.

Історія успіху Роя Олександра Анатолійовича є яскравим свідченням затребуваності й актуальності набутих під час навчання навичок і вмінь, адже вони є гарантами та прикладом переваг спеціальності.

Напередодні Дня студента кафедра фінансів та банківської справи провела сесійне засідання наукового гуртка «Світ фінансів» із широким залученням студентів спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування під керівництвом професорки Гудзь Тетяни Павлівни.

АКТИВНА РОБОТА СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА
«СВІТ ФІНАНСІВ»

На засіданні гуртка були підняті та обговорені актуальні питання боргової безпеки держави, її податкової політики, пенсійного забезпечення, а також зміни у сфері банківського регулювання та нагляду.

Світовий та вітчизняний аспекти означених фінансових проблем, що перебувають на вістрі науки та практики сьогодення, опрацювали та представили на розгляд наукової спільноти нашої молоді такі студенти:

За підсумками роботи студентського наукового гуртка «Світ фінансів» студентам під керівництвом викладачів кафедри фінансів та банківської справирекомендовано підготувати тези доповідей на конференції, що відбуваються як в Полтавському університеті економіки і торгівлі, так за його межами. Дякуємо нашим найактивнішим студентам за плідну працю на молодій науковій ниві!

Щиро вітаємо студентів зі святом! Бажаємо, щоб ваше життя було яскравим та продуктивним, нехай віра в реальність неможливого не покидає вас все життя!

          

СУЧАСНІ РЕАЛІЇ РОБОТИ
КАФЕДРИ ФІНАНСІВ ТА БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ

Карантинні обмеження в умовах пандемії COVID-19 докорінно змінили не лише організацію навчального процесу, а й змусили всіх нас в одну мить почати працювати дистанційно. Тож і викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ, адаптуючись до реалій сьогодення, у режимі он-лайн провели чергове засідання кафедри, на якому вдалося розглянути та вирішити багато питань. Зокрема, обговорили напрями діяльності кафедри  щодо уникнення, мінімізації та попередження впливу ймовірних істотних ризиків діяльності в умовах карантинних обмежень; результати рейтингування студентів спеціальності та напрями активізації їх навчальної та наукової діяльності; проведені викладачами кафедри заходи до Всесвітнього дня заощаджень та хід підготовки до святкування Дня студента, а також обмінялися власним досвідом результативного проведення навчальних занять в дистанційному режимі.

На завершення, всі учасники засідання висловили переконаність в успішному проходженні карантинних випробувань та побажали один одному міцного здоров’я, гарного настрою та професійних здобутків у такий непростий для всіх час.

          

          

Вийшов з друку підготований у 2020 році викладачами кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ, - Карцевою В.В. та Прасоловою С.П. посібник з навчальної дисципліни "Інститути міжнародного страхового ринку", який є логічним доповненням до підручників зі страхування та страхових послуг, що дозволяє ознайомитись з міжнародним досвідом страхування.

До кожного розділу посібника подано основні теоретичні положення щодо ведення міжнародного страхового бізнесу, визначені провідні страхові інститути різних регіонів світу, наведені навчальні тренінги за розділами, які містять запитання для перевірки знань, тестові завдання та практичні завдання. Посібник призначений для студентів економічних спеціальностей, які вивчають діяльність страхових організацій не тільки на вітчизняному, але й специфіку міжнародного страхового ринку.

          

Кафедра фінансів та банківської справи у тренді новинок

Хмарні технології вже давно стали невід'ємною частиною освітнього процесу, а набуття вмінь та навичок користування ними - обов'язок сучасного викладача. Тому вкрай важливо не зупинятися на досягнутому та продовжувати вдосконалюватися, оскільки такі технології, як і все навколо, швидко зміюються, а інформаційно-цифрова компетентність може бути набута, якщо дотримуватися принципу "Lifetime learning". Саме тому доцентом кафедри  фінансів та банківської справи Оленою Гасій прийнято участь у вебінарі-практикумі щодо використання хмарних сервісів Zoom, який відбувся за сприяння Інституту "Науково-дослідний Люблінський науково-технологічний парк" (Польща) та IESF Міжнародної фундації науковців та освітян.

          

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАОЩАДЖЕНЬ У ПУЕТ: ТВОРИМО ФІНАНСОВЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ РАЗОМ

Стало доброю традицією кафедри фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» святкувати Всесвітній день заощаджень, долучаючи якомога ширший загал студентів та школярів. Так, цього року напередодні 31 жовтня, кафедрою організовано ряд заходів, що несуть світло фінансової грамотності українським сім’ям. Новацією стало проведення конкурсу «Світ фінансів» з метою сприяння розвитку особистості через використання сучасних технологій навчання та надання можливості для перевірки власного фінансового IQ дистанційно.

На запрошення викладачів кафедри до участі у конкурсі відгукнулися більше 80 учнів ЗОШ I-III ступенів та гімназій м. Полтави. Конкурс проводитився у два етапи.

На I етапібуло проведено тестування на визначення фінансового IQ, за результатами якого високу обізнаність у сфері фінансів виявлено у 28 школярів.

На ІІ етапі конкурсу за результатами тестування переможці були запрошені до написання есе на тему «Як заробляти та заощаджувати в умовах карантинних обмежень?». Роботи, які підготували школярі, продемонстрували креативні підходи нашої молоді до можливих варіантів заощаджень та заробітку в умовах сьогодення.

За результатами двох етапів конкурсу переможцями визнано:

І місце

ІІ місце

 ІІІ місце

Учасники та переможці конкурсу будуть нагороджені сертифікатами, дипломами та цінними подарунками від Полтавського університету економіки і торгівлі.

Вітаємо учасників і переможців та бажаємо творчих злетів, наснаги, терпіння, оптимізму, нових звершень на шляху освоєння нових знань!

Сподіваємося, що участь у конкурсі слугуватиме розвитку фінансової грамотності школярів, активізує їх замислитись над питаннями грошей у житті людей, змусить задуматись над витратами й можливістю економії, а також доцільності здійснення заощаджень.

          

27.10.2020р. проведено консультацію для студентів 3-го курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування з навчальної дисципліни «Банківське регулювання та нагляд».

27.10.2020р. проведено практичне заняття з навчальної дисципліни «Публічні фінанси» для студентів груп ФК б-21, ФБСС-21, ФБСС б інт-11. Обговорені питання щодо принципів, порядку організації та практичних засад виконання державного бюджету України.

27.10.2020р. проведено практичне заняття з навчальної дисципліни «Фінанси домогосподарств» для студентів груп ФК б-11, ФБСС-11, ФБСС б інт-11 та ФБСС мб-11. Обговорені питання за темою «Оподаткування домогосподарств».

В рамках заходів до «Дня ощадливості», організованих кафедрою фінансів та банківської справи 27.10.2020р. проведена он-лайн зустріч професора кафедри Гудзь Тетяни Павлівни зі студентами Полтавського кооперативного коледжу на тему «Особиста фінансова грамотність: здобути, відчути, побачити». В процесі лекції-диспуту були обговорені життєво важливі питання, що стосуються фінансової грамотності населення, забезпечуючи фінансову безпеку домогосподарствам.

В рамках заходів до «Дня ощадливості», організованих кафедрою фінансів та банківської справи 27.10.2020р. проведено чергове засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів» під керівництвом Гудзь Тетяни Павлівни зі студентами першого курсу спеціальності 072 Фінанси,банківська справа та страхування. Тема зустрічі «Цифрові фінанси» була розкрита у доповідях, які підготували студенти: Башкир Каріна (група ФК б-11) – «Сучасні способи проведення платежів»; Івченко Антон (група ФБСС-11) – «Фінансові інновації чи фінансові піраміди?»; Шутько Олександр (група ФБСС-11) – «Поява, роль та перспективи крипто валют»; Кондрашов Олексій (група ФБСС б інт-11) – «Досвід Ісламського банку».

          

Сутність механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів є незрозумілим для пересічного українця. Проте це не стосується магістрів-фінансистів ПУЕТ, які 27 жовтня 2020 року разом з доцентом кафедри фінансів та банківської справи Тимошенко О. В. під час консультації з дисципліни «Бюджетна політика та управління фінансами» дослідили зміни горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів у двох періодах: до реформи у 2015 році та періоді бюджетної децентралізації; оцінили критерії визначення дотаційності місцевих бюджетів; провели розрахунки реверсної та базової дотації для обласного бюджету та бюджетів об’єднаних територіальних громад Полтавської області; розглянули перспективи міжбюджетного вирівнювання на 2021 рік.

          

З'ясовували особливості оцінки країнного ризику з урахуванням рейтингу країни при здійсненні іноземних інвестицій, а також переваги і недоліки проникнення іноземних банків в Україну, офшорного банкінгу 2 під час проведення практичного заняття  за темою "Основи організації міжнародного банківського бізнесу" доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою С.П. зі студентами груп ФКб-41 та ФКб 1нт-21 денної форми навчання  27.102020 року з навчальної дисципліни "Банківська справа".

 27.10.20 також розбирали як формується певний тип грошово-кредитної політики залежно від використання окремих інструментів грошово-кредитного та валютного регулювання та інші проблеми під час проведення лекції доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою С.П. зі студентами групи  ОАб-11 денної форми навчання  з навчальної дисципліни "Фінанси, гроші та кредит".

          

Сучасний етап функціонування економіки України характеризується наростанням кризового стану у фінансово-економічних умовах діяльності підприємств реального сектору. Негативна дія об’єктивних та суб’єктивних факторів господарювання є причиною незадовільних фінансових результатів фінансово-господарської діяльності підприємств та низької ефективності функціонування більшості галузей народного господарства в цілому.

Підготовка фахівців здатних приймати виважені рішення в галузі фінансів підприємств, брати на себе відповідальність за ці рішення та гарантувати їх ефективність стоїть надзвичайно гостро. Саме на формування таких компетентностей спрямовано викладання навчальної дисципліни «Фінанси підприємств».

27.10.2020 року доценткою кафедри фінансів та банківської справи  Ганною Сидоренко-Мельник проведено лекційне заняття для студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» групи ФК-41. Презентовано теоретико-практичні аспекти фінансового забезпечення відтворення основних засобів і нематеріальних активів. Увагу зосереджено на впровадженні ефективної амортизаційної політики та реалізації комплексної програми підвищення ефективності використання основних засобів, оптимізації джерел їх фінансування.

          

Практичне заняття на тему
«Ринок облігацій як складова ринку капіталів»

27 жовтня 2020 року відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Фінансовий ринок та фінансові інститути» для студентів академічних груп ФК б-31, ФК б мноц-31 денної форми навчання.

Актуальна тема «Ринок облігацій як складова ринку капіталів» повністю досліджена. В процесі аналізу ринку облігацій викладачем кафедри фінансів та банківської справи Горбуновою О.А. акцентовано увагу студентів  на ряд ключових показників, включаючи термін погашення, умови дострокового викупу, кредитну якість, процентні ставки, ціну, дохідність і податковий статус облігацій. Студенти фінансисти оцінили реальну вартість конкретних боргових зобов’язань та визначили пріоритети облігацій перед звичайними та привілейованими акціями.

          

Продовжуємо опановувати мистецтво інвестування)

27.10.2020 р. під час чергової дистанційної лекції з дисципліни «Інвестування» студенти-фінансисти  гр. ФК б-21 та ФБСС б-21 разом із завідувачкою кафедрою фінансів та банківської справи Яріш О.В. обговорювали переваги і недоліки інвестування у цінні папери вітчизняних та іноземних компаній. Дискутували чому діяльність фондових ринків, особливо у Сполучених Штатах Америки, під час пандемії, здається, суперечить законам логіки, незважаючи на поширене серед економістів твердження, що фондовий ринок, як один з індикаторів стану економіки сигналізує про напрямок її руху? 

          

26.10.20 розглядали особливості фінансових розрахунків за експортно-імпортними угодами та проведення валютного хеджування за форвардними контрактами та угодами своп під час проведення практичного заняття за темою "Операції банків в іноземній валюті" доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою С.П. зі студентами груп ФКб-41 та ФКб 1нт-21 (фото 1 та 2 ) денної форми навчання з навчальної дисципліни "Банківська справа".

26.10.20 також розбирали як оцінюється ймовірність настання ризикової події та визначаються виплати за строковими угодами при хеджуванні цінових ризиків банку під час проведення практичного заняття за темами "Управління ризиками у банку" та "Хеджування ризиків у банку "доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою С.П. зі студентами групи ФКм-11 (фото 3 та 4 ) денної форми навчання з навчальної дисципліни "Банківський менеджмент".

          

КАФЕДРА ФІНАНСІВ ТА БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ НА ВАРТІ ЯКІСНОЇ ОСВІТИ

Доцентом кафедри фінансів та банківської справи Оленою Гасій прийнято участь у вебінарі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та міжнародної компанії Plagiat.pl. (Польща), де розглянули проблеми, пов'язані з недотриманням здобувачами освіти принципів академічної доброчесності в наукових роботах.

Про ефективність процедури перевірки на плагіат, пошук плагіату по звіту ефективності, ризики використання безплатних антиплагіатних онлайн-сервісів тощо говорили виконавчий директор StrikePlagiarism.com International в Україні Ali Tahmazov (Алі Тахмазов) та директор із бізнес-розвитку Plagiat.pl. Максим Маєвський.

По завершенню вебінару всі учасники пройшли контрольний експрес-тест, за результатами якого були видані сертифікати.

          

Враховуючи постійний розвиток бізнесу та появу нових форм господарювання й методів розрахунків з’являються нові види грошових потоків, дослідження яких є особливо актуальним для студентів-магістрів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», оскільки зовсім скоро їм доведеться працювати на підприємствах, що переходять до європейських ринкових стандартів. З метою вивчення нових видів грошових потоків, що формуються в сучасних умовах господарювання, доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Тимошенко О.В. 21.10 2020 р. було проведено індивідуальне заняття з дисципліни «Фінансовий менеджмент».

          

Яка «температура» на світовому та українському фондових ринках з’ясовували студенти-фінансисти  гр. ФК б-21 та ФБСС б-21 20.10.2020 р. під час чергової дистанційної лекції зав. кафедрою фінансів та банківської справи Яріш О.В. з дисципліни «Інвестування».

У пошуках відповіді студенти під час он-лайн заняття знайомилися із сучасними формами та напрямами фінансового інвестування для індивідуальних та інституційних інвесторів, актуальними тенденціями на фондових ринках, новаціями законодавства щодо цінних паперів. Невирішенимиж поки залишилися питання: Як пандемія впливає на зарубіжні та вітчизняний фондові ринки і чи варто інвестувати у цінні папери під час кризи? Далі буде…….)))

          

21.10. 2020 доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою С.П. було  проведено практичне заняття (2 год.) в режимі відеозв'язку для студентів груп ФКб-41 та ФКб 1нт-21 денної форми навчання  з навчальної дисципліни "Банківська справа" за темою "Діяльність банку на ринку цінних паперів", у тому числі розглядалися практичні аспекти фінансових розрахунків за операціями банку з акціями, облігаціями, депозитними сертифікатами тощо. 

          

21.10.2020 р. доцентом кафедри фінансів та банківської справи Ганною Сидоренко-Мельник було проведено практичне заняття з навчальної дисципліни «Корпоративні фінанси» для студентів денної форми навчання спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» групи ФК - 41, ФК-21 інт.

Корпоративні фінанси - це відносно самостійна сфера фінансової системи, що охоплює широке коло грошових відносин, пов'язаних з формуванням і використанням капіталу, доходів, грошових фондів в процесі кругообігу коштів. У країнах з розвиненою ринковою економікою корпорації посідають перше місце серед усіх типів підприємств щодо обсягу активів, реалізації і прибутку. Наприклад, у США корпораціями здійснюється 80 % всіх продаж і вони отримують 90 % прибутку.

Корпоративні фінанси порівняно з фінансами підприємств інших організаційно-правових форм мають найбільш складну внутрішню систему функціонування, яка потребує спеціального вивчення. Отже, вивчення корпоративних фінансів дозволяє більш предметно опанувати методологією і методикою прийняття оптимальних фінансових рішень в різних сферах підприємництва.

Сьогодні обговорювались переваги та недоліки сучасних моделей корпоративного управління. Студентками презентовано англо-американську та німецьку моделі. Тема досить складна, але коли цікаво – дистанційно чи в аудиторії – не має різниці. Тому роботу зроблено, а матеріал засвоєно.

Становлення цивілізованих ринкових відносин в Україні обумовлює необхідність більш якісної і різноманітної підготовки фахівців економічного профілю. Впровадження курсу «Основи оцінки вартості підприємства» продиктовано часом і об’єктивно необхідно для підвищення професійного рівня майбутніх кадрів. Крім цього, слід відмітити, що на сьогоднішній день досить високим є попит на професійні послуги з оцінки. Основними замовниками оціночних робіт в Україні виступають банки, інвестиційні фонди, фірми та підприємства. Послуги досвідченого оцінювача необхідні для визначення доцільності та ефективності інвестування коштів в ті або інші об'єкти. Вже зараз є ситуації, коли без експертної оцінки не обійтися і простим громадянам.

Аналіз практики оцінки вартості підприємства в Україні, орієнтація її на Міжнародні, Європейські стандарти оцінки дозволяє зробити висновок про те, що в Україні сформувалася цілісна система методичних і практичних основ оцінки майна та майнових прав як самостійної дисципліни.

Саме базовим питанням була присвячена настановна лекція на тему «Теорія оцінки. Основні поняття, принципи та цілі оцінки вартості підприємства» та практичне заняття з дисципліни «Основи оцінки вартості підприємства» для студентів заочної повної дистанційної форми навчання групи ФК-51, яке відбулось 21.10.2020 р. (провідний викладач: доцент кафедри фінансів та банківської справи Ганна Сидоренко-Мельник). Дистанційно, але продуктивно. Про це свідчить велика кількість питань, на які студентами  заочної повної дистанційної форми навчання отримані розгорнуті відповіді.

          

21.10.20 викладачем кафедри «Фінансів та банківської справи» к.е.н., доц. Соколовою А.М. було проведено леційне заняття з дисципліни «Страхування» для студентів 3 курсу (інтегрованих) денної форми навчання спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», на якому, в межах теми «Страховий ринок», було розкрито сутність основних понять теми, головні тенденції розвитку страхових компаній та їх рейтинг в Україні за основними показниками та різними видами страхування, а також окреслено актуальні проблеми та перспективи розвитку страхового ринку в сучасних умовах.

          

Лекційне заняття на тему «Ринок пайових цінних паперів»

21 жовтня 2020 року відбулося лекційне заняття з навчальної дисципліни «Фінансовий ринок та фінансові інститути» для студентів академічних груп ФК б-31, ФК б мноц-31 денної форми навчання.  Старший викладач кафедри фінансів та банківської справи Горбунова Олена Андріївна розкрила тему «Ринок пайових цінних паперів», яка включала такі питання: 1)  Ринок акцій. Випуск, реєстрація та розміщення; 2) Особливості акцій корпоративного інвестиційного фонду; 3) Характеристика інвестиційних сертифікатів; 3) Емісія та обіг сертифікатів фонду операцій з нерухомістю.

          

МОЖЛИВОСТІ КАР’ЄРИ У СФЕРІ СТРАХОВОГО БІЗНЕСУ:
ОН-ЛАЙН ДІАЛОГ ФІНАНСИСТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ З РОБОТОДАВЦЕМ

Ефективна багатостороння взаємодія між вищим навчальним закладом і стейкхолдерами є сьогодні запорукою продуктивного розвитку всіх сторін діалогу (УНІВЕРСИТЕТ – РОБОТОДАВЕЦЬ – СТУДЕНТ). Університет отримує можливість підвищення ефективності працевлаштування студентів і випускників, а також актуалізації навчального процесу з урахуванням вимог ринку праці. Роботодавець зацікавлений у діалозі з Університетом, щоб розвивати та навчати фахівців, які після закінчення ВНЗ вже будуть адаптовані до робочого процесу. Студент  фокусує увагу на набутті ним комплексу фахових компетенцій, що необхідні для побудови успішної професійної  кар’єри.

Переконливим доказом того, що колектив кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ піклується про майбутнє працевлаштування своїх студентів є організація он-лайн діалогу фінансистів-першокурсників спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» з роботодавцем – директоркою філії ПрАТ «СК «Провідна» в м. Полтава Бездудною Ларисою Григорівною.

«Професія страхового агента дуже приваблива, бо надає можливість мати стабільні доходи, вільний графік і широке коло спілкування»  –зазначила Лариса Григорівна, чим і зацікавила майбутніх фінансистів.

Пані Лариса провела цікаву он-лайн екскурсію по офісу страхової  компанії «Провідна», під час якої студенти мали можливість, не залишаючи власних домівок, опинитися у робочій атмосфері  сучасної страхової компанії. Розповіла про сутність страхування, посади, які можна обіймати в страховій сфері, актуальність та перспективи страхового бізнесу і, навіть, про рівень заробітних плат.

У жвавій дискусії студенти отримали відповіді на питання щодо ситуацій у яких не буде здійснено страхове відшкодування за різними видами страхування; основних тенденцій розвитку послуг страхування життя та медичного страхування;  можливостей проходження виробничої практики, вимог до претендентів на працевлаштування, дрес-коду та бізнес-етики у страховій компанії.

Актуальною для присутніх виявилась інформація про новий страховий продукт медичного страхування в сучасних умовах пандемії – «СТОП.КОРОНАВІРУС». Це страхування на випадок встановлення діагнозу COVID-19, при якому здійснюється виплата страхового відшкодування в разі стаціонарного лікування при будь-якому перебігу хвороби COVID-19.

Як результат, студенти отримали унікальний досвід спілкування із досвідченим фахівцем страхового бізнесу та корисні поради потенційного роботодавця.

          

ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКООПСПІЛКИ «ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ»
Навчально-науковий інститут бізнесу та сучасних технологій
Кафедра фінансів та банківської справи

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАОЩАДЖЕНЬ У ПУЕТ:
ТВОРИМО ФІНАНСОВЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ РАЗОМ

               

Кафедра фінансів та банківської справизапрошує учнів ЗОШ I-III ступенів, гімназій, ліцеїв узяти участь в oн-лайн конкурсі «Світ фінансів», присвяченому Всесвітньому дню заощаджень.

Метою конкурсу є сприяння розвитку особистості через використання сучасних технологій навчання, надання можливостей для перевірки власного фінансового IQ дистанційно незалежно від місця проживання та виявлення актуальних проблем сучасного стану фінансово-грошової системи України в умовах карантинних обмежень.

Конкурс  проводитиметься  у два етапи:

ПРОГРАМА КОНКУРСУ:

з 15 жовтня до 19 жовтня – реєстрація учасників за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6Q1mrm4vqrrsKucyG2FWviGdRR-mmCNpkJtVT6rtoQz45Ew/viewform

із 20 жовтня до 22 жовтня – проходження тестування на визначення фінансового IQ (зареєстровані на сайті учасники конкурсу отримують доступ до дистанційного тесту «Фінансове IQ» на сайті el.puet.edu.ua та опрацьовують його протягом відведеного часу);

із 23 жовтня – визначення результатів та запрошення переможців до конкурсу есе;

із 24 жовтня до 29 жовтня – написання есе та їх перевірка;

30 жовтня – презентація кращих есе та нагородження переможців.

Переможці отримають цінні призи та сертифікат учасника.

Контактні особи:

Тимошенко О.В., к. е. н., доцент кафедри фінансів та банківської справи  (095)5155580.
Соколова А.М., к. е. н., доцент кафедри фінансів та банківської справи (050) 1688103.

Реєстрація та участь у конкурсі є безкоштовними.

Кожен має можливість досягнути вершини турніру, набувши досвіду й використавши свою логіку, уміння, навики та знання!

          

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА

06-07 жовтня 2020 року відбулося перше у навчальному році засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів». Студенти першого курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування разом з керівником гуртка Гудзь Тетяною Павлівною обговорили актуальні питання по темі: «Формула добробуту домогосподарства». З доповідями виступили студенти:

          

ГОТУЄМОСЯ ДО НОВИХ ВІДКРИТТІВ У СФЕРІ ІНВЕСТУВАННЯ

Тема інвестування у сучасному світі – життєва необхідність кожного, хто піклується про своє фінансове благополуччя.  Стереотипне уявлення  про можливості  та напрямки інвестування, відсутність навичок інвестиційної культури та практичного досвіду,  зупиняє багатьох на шляху до особистого фінансового успіху.

Під час он-лайн лекції з навчальної дисципліни «Інвестування» 06.10.2020 року студенти  2 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» під керівництвом завідувача кафедри фінансів та банківської справи  доц., к.е.н. Яріш О.В., руйнуючи стереотипи, опановували базові принципи формування, збільшення та збереження особистого капіталу.

Мрії про власну фінансову незалежність спровокували особливу цікавість студентів до питань: Як обрати надійний банк? На що варто звернути увагу при виборі депозитної програми? Які тенденції сьогодні превалюють на кредитному ринку?

          

24 вересня 2020 року доцент кафедри фінансів та банківської справи, к.е.н., доцент Гасій Олена взяла участь у круглому столі на тему «Роль досліджень молодих учених у забезпеченні якості освіти та якості освітньої діяльності» ініційованого радою молодих учених при МОН України за організаційної підтримки Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області. На зустрічі були присутні представники рад та об’єднань молодих учених Полтавщини, департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, рад молодих вчених закладів освіти Полтавщини та ради молодих вчених при МОН України. На зустрічі обговорювалися актуальні проблеми сучасної наукової діяльності та якості вищої освіти, зокрема обговорювалися шляхи залучення молоді до наукових досліджень щодо забезпечення якості освіти.

          

ЗУСТРІЧ З ПЕРШОКУРСНИКАМИ

14 вересня відбулася зустріч викладачів кафедри фінансів та банківської справи з першокурсниками спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Новоспечених фінансистів привітала завідувач кафедри Яріш Олена Валентинівна. У своєму виступі вона приділила увагу тим позитивним і негативним аспектам підготовки фахівців з фінансів, що присутні сьогодні – це і наші досягнення, і наші поточні проблеми. Про організацію навчального процесу, правила внутрішнього розпорядку та заходи, що регулярно проводяться в університеті (наукові, культурно-масові, спортивні тощо) розповіла куратор студентів першого курсу – Соколова Альона Миколаївна.

Всі викладачі кафедри привітали першокурсників з початком студентського життя та побажали гарного настрою і натхненного навчання.

          

ПІДСУМКИ РОБОТИ
ЗА 2019-2020
 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Кафедра фінансів та банківської справи Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» підвела підсумки роботи за 2019-2020 навчальний рік.

За цей навчальний рік викладачами кафедри підготовлено близько 100 науково-методичних розробок, з яких третина – це наукові статті, в тому числі 9 статей, опублікованих в українських та зарубіжних виданнях, які включено до міжнародних наукометричних баз SciVerse Scopus та Web of Science Core Collection. За оновленими навчальними планами у відповідності до сучасних вимог освіти та практики розроблено та впроваджено методичне забезпечення (навчальні програми, навчальні посібники, дистанційні курси та ін.), що дозволило організувати освітній процес на належному рівні навіть під час обмежувальних заходів карантину.

Не залишилися осторонь і студенти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», високий рівень знань яких підтверджено абсолютною успішністю за результатами екзаменаційних сесій та державної атестації на здобуття освітніх ступенів бакалавр та магістр. Незважаючи на організаційні складнощі протягом 2019-2020 навчального року студенти під керівництвом викладачів кафедри підготовили та опублікували 60 наукових робіт, брали участь в он-лайн зустрічах з практиками та випускниками кафедри, пройшли практику в реальному вимірі часу в державних установах, банках, страхових компаніях та на підприємствах.

Втім, за даними неофіційних опитувань наші студенти сумують за креативними брейн-рингами, виїзними заняттями та екскурсіями. Тож ми готові та будемо раді новим зустрічам з Вами!

          

Колектив кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ вітають своїх випускників із важливою подією у їх житті — отриманням диплому бакалавра зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»!

Бажаємо, щоб отримані знання допомогли вам реалізувати свої плани і домогтися неймовірних висот успіху. Бажаємо, щоб ті труднощі, які уже подолані, були максимальними у житті. А далі — лише удача, досягнення, реалізація і процвітання!

З радістю чекаємо на зустріч з вами для продовження навчання та отримання наступного освітнього ступеня магістра з фінансів.

          

02.06. 2020 к.е.н. доцент кафедри фінансів та банківської справи Прасолова С.П. приймала активну участь у семінарі НБУ, який проводився у режимі відеозв'язку он-лайн. Вступне слово мав Заступник голови НБУ Д.Сологуб,

з доповіддю про особливості реагування НБУ на гостру фазу кризи (викликаної COVID-19) та підтримку виходу з неї виступив директор Департаменту монетарної політики В. Лепушинський.

В обговоренні цієї доповіді активну участь прийняла Прасолова Світлана Павлівна.

Також  цікавою була доповідь Начальника відділу аналізу міжнародної економіки НБУ, д.е.н. І.Співак про особливості поширення кризи COVID-19 у світі, її передумови, напрями поширення та ймовірні шляхи подолання

          

ДНІ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ ТА БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ ON-LINE В УМОВАХ КАРАНТИНУ

До дня кафедри фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» проведено конкурс «Світ фінансів», метою якогоє сприяння розвитку особистості через використання сучасних технологій навчання та  надання можливості для перевірки власного фінансового IQ дистанційно.

На запрошення викладачів кафедри до участі у конкурсі відгукнулися студенти І-V курсів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Конкурс проводитився у два етапи:

I етап – тестування на визначення фінансового IQ;

ІІ етап – за результатами тестування серед переможців – конкурс есе на тему «Як заробляти та заощаджувати в умовах карантину?».

Результати проведеного тестування показали достатню обізнаність студентів у сфері фінансів. Високе фінансове IQ виявлено у Єфремової Аліни, Карачковської Поліни, Руденко Андрія, Гнатюк Анастасії, Дудки Богдана, Гапон Тетяни та Курмишевої Анни.

У надісланих для участі у конкурсі есе студенти демонструють креативні варіанти заощаджень та заробітку в умовах сьогодення.

За результатами конкурсу переможцями визнано:


І місце – Карачковська Поліна, студентка гр. ФКб – 31;


ІІ місце – Руденко Андрій, студент гр. ФКм -51;


ІІІ місце – Гнатюк Анастасія, студентка гр. ФКб -11і.

Переможці конкурсу будуть нагороджені солодкими призами та сертифікатом учасника.

Вітаємо учасників і переможців та бажаємо творчих злетів, наснаги, терпіння, оптимізму, нових звершень на шляху освоєння нових знань!

          

Участь фінансистів у щорічній науковій студентської конференції ПУЕТ

Традиційним для ПУЕТ є проведення наприкінці весни наукової студентської конференції, що вже набула статусу міжнародної. Цього року вона відбулася  в дистанційному форматі, хоча для університету, який постійно проводить наукові конференції із застосуванням онлайн-платформи – це звичайна справа. Не дивлячись на карантинні обмеження, студенти були досить активні і подали понад 30 наукових тез.

На пленарному засіданні з доповіддю «Зарубіжний досвід удосконалення пенсійного забезпечення на основі сучасних систем страхування» виступила студентка групи ФК-31 Карачковська Поліна (науковий керівник к.е.н., доц. Прасолова С. П.)

          

ІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку фінансової системи в сучасних умовах»

09-10 квітня 2020 року кафедрою фінансів та банківської  справи проведена ІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку фінансової системи в сучасних умовах». На конференції були обговорені проблеми у сфері публічних фінансів, фінансового ринку та фінансів реального сектору економіки. Участь у конференції взяли науковці, які займаються вивченням питань функціонування фінансової системи в Україні, Республіці Білорусь, Республіці Казахстан, Азербайджанській Республіці, Республіці Таджикістан, Республіці Болгарія та Республіці Молдова. У рамках заходу було представлено 56 доповідей, з яких 20 підготовлені докторами економічних наук. Збірник матеріалів конференції можна переглянути за посиланням: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/8372

          

Екзамен з навчальної дисципліни "Гроші та грошово-кредитна політика"

Зважаючи на карантин екзаменаційна сесія на кафедрі фінансів та банківської справи ПУЕТ проходить із застосуванням засобів дистанційної комунікації та згідно з затвердженим графіком. Це забезпечило студентам комфортні умови підготовки та, як наслідок, дало змогу вчасно та успішно скласти іспит. Студенти-фінансисти групи ФК-11 заочної форми навчання склали екзамен із навчальної дисципліни «Гроші та грошово-кредитна політика» к.е.н., доценту кафедри фінансів та банківської справи Гасій О.В. Результати іспиту засвідчили, що студенти оволоділи теоретичним матеріалом дисципліни та навчилися розв’язувати практичні завдання.

Щиро бажаємо студентам подальших успіхів на шляху здобуття омріяної професії!

          

УСПІХ: РЕЗУЛЬТАТ ПРИРОДНОГО ХИСТУ ЧИ НАПОЛЕГЛИВОЇ ПРАЦІ?

Життєво важливою проблемою для будь-якого студента є пошук можливостей застосування власних знань і вмінь на практиці. Знайти роботу для людини, яка поки не має диплома або нещодавно закінчила університет, буває нелегко. Роботодавці сьогодні орієнтовані на пошук фахівців з досвідом професійної діяльності і не переймаються проблемами працевлаштування молодих спеціалістів.

Саме з метою надання допомоги студентам у побудові їх професійної кар'єри 19 травня 2020 року відбулася онлайн-зустріч викладачів кафедри фінансів та банківської справи й студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» з успішним випускником ПУЕТ, Цвітченком Павлом Миколайовичем. Павло Миколайович – випускник ПУЕТ 2019 року за спеціальністю «Банківська справа», сьогодні є керуючим відділенням АТ «Комерційний Банк «Приватбанк» у м. Полтава.

У ході зустрічі Павло розповів про побудову власної професійної кар’єри, про те, як використовує у банківській справі досвід, здобутий у стінах ПУЕТ, а також акцентував увагу студентів на необхідності серйозного підходу не лише до навчання, а й до проходження виробничої практики.  Під час зустрічі відчувалось зацікавлення серед студентів, які ставили цікаві та ґрунтовні запитання.

          

18.05.2020 к.е.н., доцент  кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасолова Світлана Павлівна надала роз'яснення телеглядачам РТV Полтавського телебачення щодо впливу послаблення карантину на зростання цін на ранні овочі

          

Практичне заняття  із завідувачем кафедри фінансів та банківської справи, д.е.н, проф. Карцевою В.В.

Кафедра фінансів та банківської справи використовує інформаційно-дистанційні технології у підготовці студентів фінансистів освітнього ступеня бакалавр. Це є досить актуальним в умовах сьогодення.

Залишаємось дома та отримуємо необхідні професійні знання та навички.

Практичне заняття з дисципліни «Основи оцінки вартості підприємства» було сьогодні особливо цікавим, оскільки використовувались макети реальних звітів оціночних компаній. Студенти груп ФКб-41 та ФКб-21і  проявили не аби який інтерес до визначення вартості об’єкта нерухомого майна, що здається в оренду.

У результаті виконання завдання студенти набули навичок визначення дійсної вартості об’єкта оцінки з використанням методів витратного та аналогового підходів.

          

Сьогодні перед кожним випускником відкриваються двері щодо реалізації його мрій та замислів, а отже є потреба обміркувати і спланувати життя, скажімо, на найближчі 1-5 років. Питання «Ким бути після набуття середньої освіти?» карантин не відміняє, проте дає всі можливості підготувати ґрунтовні відповіді.

А для того, щоб ці відповіді були об’єктивними і надали можливість реалізуватися, кафедрою фінансів та банківської справи ПУЕТ запропоновано майбутнім абітурієнтам, учням Полтавських загальноосвітніх шкіл № 8, № 11, № 28 та № 37, ознайомитися з можливостями онлайн-платформи Державної служби зайнятості України «Моя професія: консультаційна мережа». Дистанційне тестування дозволить визначити власні психологічні схильності школярів, їх здібності та професійні інтереси, що є важливими чинниками для ґрунтовного вибору майбутньої професії.

Також кафедрою фінансів та банківської справи ПУЕТ для школярів випускних класів були підготовлені та запропоновані корисні посилання на онлайн-курси, що допоможуть укріпитися у правильності вибору професії – фінансиста:  

Сподіваємось, що мрія майбутніх абітурієнтів – стати фінансистом здійсниться!

          

У студентів гр. ФК м - 51 відбувся залік з дисципліни «Проектування інформаційних систем у сфері фінансів, банківської справи та страхування».  Вивчення цієї навчальної дисципліни дозволило студентам оволодіти принципами і технологіями створення й експлуатації інформаційних систем,  ознайомитися з сучасними підходами до вирішення задач аналізу й реінжинирінгу бізнес-процесів. Викладач та куратор групи Тимошенко О.В. бажає подальших творчих успіхів всім студентам, які наполегливо готуються до сесії!

          

У студентів гр. ФК м - 51 відбувся залік з дисципліни «Проектування інформаційних систем у сфері фінансів, банківської справи та страхування».  Вивчення цієї навчальної дисципліни дозволило студентам оволодіти принципами і технологіями створення й експлуатації інформаційних систем,  ознайомитися з сучасними підходами до вирішення задач аналізу й реінжинирінгу бізнес-процесів. Викладач та куратор групи Тимошенко О.В. бажає подальших творчих успіхів всім студентам, які наполегливо готуються до сесії!

          

Екзамен для студентів ФК – 11 інт з навчальної дисципліни «Інститути міжнародного страхового ринку»

30.042020 доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловаю С.П. було проведено екзамен в режимі відеозв'язку на дистанційному курсі для студентів груп ФК-11інт. заочної форми навчання у Кропивницькому (у різний час присутні 10 студентів)

та у Миколаїві (2 студентки)  з навчальної дисципліни "Інситути міжнародного страхового ринку". 

          

Лекція з дисципліни «Основи оцінки вартості підприємства» зі студентами фінансистами освітнього ступеня бакалавр

Кафедра фінансів та банківської справи продовжує використовувати дистанційні технології у підготовці студентів спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування. Це дає можливість отримувати необхідні професійні знання не виїжджаючи з дому.

Зав.кафедри фінансів та банківської справи, д.е.н., професором Карцевою В.В. постійно здійснюється підготовка студентів освітнього ступеня бакалавр з дисципліни «Основи оцінки вартості підприємства». Студенти ФКб-41 та ФКб-21і проявили зацікавленість при вивченні теми «Визначення ринкової вартості нерухомого майна». Особливий інтерес у студентів викликала інформація щодо розрахунку поправочних коефіцієнтів при визначенні вартості об’єктів нерухомості з використанням методу парних продаж.

          

Дистанційні екзамени з викладачем кафедри фінансів та банківської справи – Гасій Оленою

Із застосуванням засобів дистанційної комунікації екзаменаційна сесія в Інституті економіки, управління та інформаційних технологій, не зважаючи на нештатну ситуацію у країні, проходить згідно графіку. Дотримання плану забезпечило студентам денної форми комфортні умови навчання, а також дозволило вчасно й успішно скласти іспити. Так, наприклад, при здачі екзамену доценту кафедри фінансів та банківської справи, к.е.н., доценту Гасій Олені студенти спеціальностей «Менеджмент» та «Облік і оподаткування» продемонстрували високий рівень знань з дисципліни «Фінанси, гроші та кредит».

За підсумками вивчення дисципліни студенти набули нові знання щодо закономірностей розвитку сучасних фінансових і грошово-кредитних відносин суспільства.

Бажаємо нашим студентам подальших успіхів на шляху здобуття омріяної професії!

          

Дистанційні іспити з дисципліни «Публічні фінанси»

Науково-педагогічні працівники кафедри фінансів та банківської справи продовжують належним чином дистанційно екзаменувати студентів онлайн. Значна увага при цьому приділяється процедурі автентифікації особи студента. Слід також зазначити, що всі іспити онлайн відбуваються успішно як для студента, так і для викладачів. Це все тому, що у ПУЕТ фахова підготовка студентів завжди на першому місці. Так,  28 квітня 2020 року відбувся іспит, на якому студенти Миколаївського локального центру дистанційного навчання ПУЕТ продемонстрували гарні знання і, як результат, успішно склали дисципліну «Публічні фінанси» доценту кафедри фінансів та банківської справи, к.е.н., доцент Гасій О.В.

          

Засідання кафедри фінансів та банківської справи

Кафедра фінансів та банківської справи продовжує роботу в on-line режимі, це вже є звичайною справою. На черговому засіданні кафедри розглядалися питання основних напрямів роботи кафедри: навчальної, методичної, наукової, виховної та профорієнтаційної. Викладачі кафедри досить активно підтримали дискусію стосовно зміни підходів щодо проведення виховних та профорієнтаційних заходів в нових умовах.

          

Полтавський університет економіки і торгівлі забезпечує організацію та проведення безперервного навчання навіть в умовах карантину завдяки дистанційним технологіям за допомогою найсучаснішого обладнання. Такі заходи дають учасникам мережі унікальну можливість отримувати знання не виїжджаючи за межі своєї країни, області, міста, дому.

«Тож залишайся вдома!».

За допомогою цих технологій продовжується і виховна робота кафедри «Фінансів та банківської справи» зі студентами спеціальності «072 Фінанси, банківська справа та страхування».

Так, доцентом кафедри фінансів та банківської справи Соколовою А. М. було проведено кураторські години зі студентами:

          

Сьогодні, 23.04.2020  доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловаю С.П. було проведено дистанційне практичне заняття в режимі скайп-конференції для студентів груп ФКб-31 та ФКб-12 інт. денної форми навчання з навчальної дисципліни "Інситути міжнародного страхового ринку" за темою «Проблеми, тенденції і перспективи розвитку інститутів міжнародного страхового ринку». А саме розв'язували задачі щодо розрахунку коефіцієнта концентрації страхових капіталів на міжнародному ринку та вирішували тестові завдання щодо видів шахрайств на міжнародному страховому ринку та існуючих засобів їх упередження та виявлення, існуючих тенденцій сучасного міжнародного страхового ринку. За результатами роботи студентів на практичному занятті виставлено оцінки

          

К.е.н., доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловаю С.П. було проведено дистанційне практичне заняття в режимі скайп-конференції для студентів групи ФКб-21інт. заочної форми навчання (Житомир) з навчальної дисципліни "Банківська система" за темою "Сучасний інструментарій аналізу банків". А саме, обговорювали теоретичне обрунтування та розвязували задачі щодо  особливостей розрахунку показника GAP та застосування методики геп-менеджменту в управлінні процентним, валютним та ризиком ліквідності балансу банку. Додатково надавалась консультація щодо виконання робіт у дистанційному курсі та підготовки до екзамену.

          

Онлайн-практика від UKRSIBBANK BNP

Наші студенти  мають можливість проходити онлайн-практику від UKRSIBBANK BNP Paribas Group під час карантину. Ними розроблена спеціальна програма  «UKRSIB praktyka online».

 Ним вже скористалася наша студентка-фінансистка – Марина Харченко. Вона успішно пройшла теоретичний курс, який підтверджений відповідним сертифікатом.

Цей  курс створений  для студентів, метою якого є  надати можливість пройти практику в онлайн режимі. Також він може стати частиною навчального процесу.Він доступний всім хто цікавиться фінансовим світом та планує свою кар’єру в банківській справі та могли отримати цікаву, корисну та практичну інформацію, дізнатися про стандарти провідної міжнародної фінансової групи. І все це в зручний час, у будь-якому місці.

Успішно пройшовши інтерактивний курс та правильно відповівши на питання, студенти отримують електронні сертифікати.

Зареєструватись на практику можна тут https://ukrsibbank.davintoo.com/

Більше про #UKRSIBpraktykaOnlinehttps://my.ukrsibbank.com/ua/personal/news/410852/

Не втрачайте своєї можливості та реєструйтеся на курс!

Продовжується дистанційне навчання студентів-фінансистів різних форм навчання.

Професоркою та завідувачкою кафедри фінансів та банківської справи, Карцевою Вікторією, проведено ряд лекційних та практичних занять, надані індивідуальні консультації та прийняті іспити студентів, а саме:

Ефективне навчання під час карантину можливе та наші студенти щодня показують найкращі результати, так тримати.

          

Дистанційне навчання студентів-фінансистів триває!

Підготовка студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» вже з  першого курсу починається з вивчення дисциплін, що формують фахові компетентності майбутніх випускників.  Невідємною його частиною в умовах карантину є on-line лекції, семінарські заняття, консультації, екзамени.

16 квітня 2020 р. доцент кафедри фінансів та банківської справи, к.е.н., доцент Гасій О.В. приймала  іспит on-line у студентів групи ФК-11 спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» з навчальної дисципліни «Основи фінансів» та з "Гроші та грошово-кредитна політика"

Бажаємо не зупинятись на досягнутому і впевнено досягати поставлених цілей!

          

Дистанційне навчання триває

Доцентом кафедри фінансів та банківської справи Яріш О.В.  в режимі онлайн пройшли обговорення новітніх тенденцій на фондовому ринку України зі студентами групи ФК б – 41.

Студентами  групи ФК б інт -21 було складено ПМК з навчальної дисципліни «Фінансовий ринок» -  Миколаївського коледжі бізнесу і права Вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" .

Також успішно пройшли консультації перед ПМК з навчальної дисципліни «Методика пошуку та обробки інформації в сфері фінансів» для студентів групи ФКб-11.


Обговорення новітніх тенденцій на фондовому ринку України доцентом кафедри фінансів та банківської справи Яріш О.В. зі студентами групи ФК б – 41.


ПМК з навчальної дисципліни «Фінансовий ринок»  зі студентами  групи ФК б інт -21 Миколаївського коледжі бізнесу і права Вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі"


Консультація перед  ПМК з навчальної дисципліни «Методика пошуку та обробки інформації в сфері фінансів» для студентів групи ФКб -11

          

Формування професійних навичок у студентів-фінансистів в умовах карантину

З уведенням карантину освітній процес в університеті загалом та у студентів-фінансистів зокрема зазнав суттєвих змін і 100-відсотково став дистанційним. І тут у пригоді стали багаторічний досвід організації та реалізації дистанційного навчання кафедри фінансів, розроблені викладачами кафедри дистанційні курси та їх досвід викладання за дистанційними технологіями. 

Відповідно до затвердженого розкладу (який, до речі, завжди можна переглянути на офіційному сайті ПУЕТ) першим проректором університету, д.е.н., професоркою кафедри фінансів Н.С. Педченко  проводяться заняття як зі студентами денної, так і заочної форм навчання. 

Крім традиційного теоретичного матеріалу дистанційного  курсу (текстів лекцій, презентацій, графічних об’єктів та відео), студенти мають можливості спілкування на базі освітнього порталу ПУЕТ офф- або онлайн один з одним або групою з викладачем.  


З метою забезпечення доступності зв’язок кафедри зі студентами підтримується та дублюється кількома каналами


Зустріч зі студентами-фінансистами онлайн за дистанційним курсом від завідувачки кафедри, д.е.н., професорки Карцевої В.В.

Під час розв’язання практичних завдань майбутні фінансисти використовують різноманітні сучасні технологічні та методологічні підходи:  від опису та вирішення кейсу або проведення розрахункових робіт до застосування завдань-симуляторів, розроблених у Moodle. Крім цього, завдяки можливостям освітньої платформи ПУЕТ студенти можуть виконувати групові завдання, адже участь кожного студента очевидна всій команді.  


Зразок виконаного завдання майбутнім фахівцем у сфері фінансів


Активна робота студентів у дистанційному курсі «Стархування ректоранного бізнесу»


Онлайн заняття к.е.н., доцентки кафедри Соколової А. М.


Активна робота студентів у дистанційному курсі «Стархування ректоранного бізнесу»


З роботою в онлайн режимі к.е.н., доцентки кафедри Тимошенко О.В.


Спілкування зі студенткою в режимі онлайн к.е.н., доцентки кафедри Чижевської М.Б.

Із засвоєнням матеріалів студенти можуть пройти проміжний контроль, підготуватися до підсумкового контролю знань. Підсумковий контроль відповідно до програми підготовки, зазвичай, складається з тестової частини та практичних завдань, що студент виконує онлайн. 

Так, 9 квітня 2020 року доцентка кафедри фінансів та банківської справи Прасолова Світлана провела практичне заняття у гр. ФК-31 та ФКінт.-12 денної форми навчання, використовуючи технології скайп-конференції, та іспит у системі дистанційного навчання через програму відеозв'язку в гр. ФК-21інт, які мешкають у м. Миколаїв та м. Кропивницький (заочна форма навчання).


Проведення екзамену дистанційно в спеціалізованій лабораторії ПУЕТ


Проведення екзамену в онлайн режимі к.е.н., доцентом кафедри фінансів та банківської справи Прасолова С. П.

Вплинули умови карантину й на діяльність викладачів кафедри, адже перебуваючи вдома, вони працюють зі студентами, над новими дистанційними курсами, науковими статтями та приділяють час власному саморозвитку. 


Засідання кафедри в режимі онлайн

Крім цього, кафедра фінансів та банківської справи днями провела онлайн- засідання, на якому вирішувалися нагальні проблеми кафедри та обговорювалися питання готовності до дистанційної заліково-екзаменаційної сесії студентів. Засідання пройшло активно та конструктивно.

Кафедра в умовах карантину не забуває про наукову роботу. 9-10 квітня кафедрою фінансів та банківської справи проведена ІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку фінансової системи в сучасних умовах». Учасниками конференції було надіслано понад 50 тез, з яких понад 10 -  закордонних. Географія тез досить різноманітна: від Чернігова до Одеси, від Львова до Херсону. Наші зарубіжні гості надіслали матеріали з Казахстану, Білорусі, Азербайджану.  Ми дякуємо всім учасникам, які навіть у таких нестандартних умовах взяли активну участь у конференції.

Паралельно проводиться наукова робота зі студентами. На засіданні кафедри було вирішено від студентської фінансової спільноти делегувати студентку 3-го курсу Карачковську Поліну для виступу з доповіддю «Зарубіжний досвід удосконалення пенсійного забезпечення на основі сучасних систем страхування»  на пленарному засіданні студентської науково-практичної конференції  «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХІХ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2019 рік), яка проходила в онлайн- режимі. 

Отже,  майбутні фахівці у сфері фінансів, банківської справи та страхування разом із викладачами кафедри з оптимізмом дивляться в майбутнє та готуються до нових звершень.

          

Сьогодні, 9 квітня, доцент кафедри фінансів та банківської справи Прасолова Світлана провела практичне заняття в гр. ФК-31 та ФКінт.-12 денної форми навчання в режимі скайп-конференції та екзамен в системі дистанційного навчання через програму відеозв'язку в гр. ФК-21інт. Миколаїв та Кропивницький (заочна форма навчання).

          

Онлайн лекції та практичні заняття для студентів-фінансистів

Доцент, кафедри фінансів та банківської справи Прасолова  Світлана Павлівна також проводить заняття онлайн для студентів. 

На  фото 1 - практичне про особливості проходження виробничої переддипломної практики зі студентами гр.ФКм -51 (Харків) від 06.04.20 (за розкладом izeta);

А на  фото 2 - лекція для студентів денної форми навчання  гр. ФК-31 та ФК-12інт. з навчальної дисципліни " Інститути міжнародного страхового ринку" від 08.04.20  (за розкладом izeta).

          

ГРАЄМОСЬ.

                    НАВЧАЄМОСЬ.

                                             РОЗВИВАЄМОСЬ…

Сезон інтерактивних ігор на фінансову тематику у ПУЕТ продовжується. 4 березня 2020 року доценти кафедри фінансів та банківської справи Сидоренко-Мельник Ганна Миколаївна і Тимошенко Оксана Валеріївна організували та провели чергову інтелектуальну гру «Фінансовий брейн-ринг». У дружній атмосфері відбулася зустріч студентів Полтавського університету економіки і торгівлі та Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу.

У ході заходу учасники підготували цікаві презентації команд, з легкістю подолали бліц-турнір на швидкість, пройшли фінансовими лабіринтами цікавих головоломок і креативно представили власні імпровізації. Під час гри студенти продемонстрували ерудицію, кмітливість, в деяких питаннях гумор та акторську майстерність.

Після підведення підсумків брейн-рингу без подарунків не залишилась жодна із команд. Усі учасники були нагороджені смачними та корисними призами. Фінансова гра обєднала студентів різних навчальних закладів та спеціальностей, подарувала присутнім незабутні враження та позитивні емоції. Тож щиро бажаємо усім подальших успіхів та гарного весняного настрою!

          

ЕКВАТОР НАВЧАННЯ

 

21 лютого 2020 року доцентом кафедри фінансів та банківської справи Соколовою Альоною Миколаївноюбуло організовано та проведено фінансову гру «Розумні інвестиції – фінансова свобода», в якій взяли участь студенти груп ФК-31 та ФК-12і спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування". Цей захід  присвячено екватору навчання наших фінансистів та направлено на перевірку закріплених знань у ігровій формі та приємній і веселій атмосфері.

У ході заходу учасники підготували цікаві презентації команд; взяли участь в іграх «Поле чудес», «Хто я?», «Збери літери» та «Діа-лог-іка», показавши рівень знань з фінансової термінології на швидкість; позмагалися та проявили свої знання не лише з фінансів, а й з географії у грі «Валютний ринок»; розважилися при виконанні домашнього завдання для своїх суперників.

Учасники фінансової гри показали ґрунтовні знання з фінансових дисциплін, ерудицію, фантазію, почуття гумору, вміння обґрунтовувати свої думки, а також використовувати найактуальніші лайфхаки для досягнення фінансової свободи. Всі активні учасники отримали корисні подарунки та солодкі сюрпризи.

          

10 лютого 2020 р. відбулося виїзне заняття для студентів 2 курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування з навчальної дисципліни «Публічні фінанси» на тему «Міжбюджетні відносини та фіскальна децентралізація» на базі Головного управління державної казначейської служби України в Полтавській області. Студенти зустрілися із заступником начальника Головного управління Державної казначейської служби України в Полтавській області Роєм Олександром Анатолійовичем. Змістовний виклад досвідченого фінансиста, державного службовця, випускника нашого університету про систему казначейського обслуговування місцевих бюджетів викликала велику зацікавленість у слухачів. Вони отримали практичні знання з питань виконання місцевих бюджетів, контролю за використанням бюджетних коштів, проблем формування бюджетів об’єднаних територіальних громад. Проведений захід безпосередньо спрямований на забезпечення у студентів здатності опановувати та усвідомлювати інформацію щодо сучасного стану й тенденцій розвитку системи місцевих фінансів. Особливий інтерес у студентів викликала можливість проходження практики на базі Головного управління державної казначейської служби України в Полтавській області та перспективи роботи в цій структурі.

Компетентна розповідь Олександра Анатолійовича дозволила студентам усвідомити, наскільки важливо не лише опановувати фахові дисципліни сьогодні, а й вчитися впродовж життя, щоб оволодівати сучасними знаннями, а також здобути навики діяти на основі етичних міркувань, соціально відповідально в державницьких справах, пов’язаних із формуванням та використанням бюджетних коштів. Власне розвитку саме таких компетентностей у студентів була присвячена ця зустріч.

          

ДО ЗАГАЛЬНОЇ МЕТИ РАЗОМ!

На вимогу сучасного ринку праці та з метою підвищення якості підготовки сучасного фахівця у сфері фінансів, банківської справи та страхування в ПУЕТ відбулася зустріч основних стейкхолдерів освітньої діяльності: студентів, роботодавців та викладачів кафедри фінансів та банківської справи.

Під час активної дискусії було обговорено перелік та зміст освітньої складової навчального процесу, що має сприяти підвищенню конкурентоспроможності випускників до працевлаштування як у найближчій перспективі, так і в майбутньому.

Дякуємо директору Полтавської філії ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС Україна» Павлу Григоровичу Авраменку, заступнику директора Полтавського ЦРВ АТ «Мегабанк» Тетяні Валентинівні Подольській, директору Полтавської філії СК  «Провідна» Бездудній Ларисі Григорівні, менеджеру СК «ТАСС-Лайф» Альоні В'ячеславівні Ніколаєнко за цікаві пропозиції та плідну співпрацю у процесі підготовки висококваліфікованих випускників спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»!

Відповідальний
Тимошенко О.В.
(095)5155580

          

НАШІ ВІТАННЯ!

26 грудня 2019 року Полтавська обласна рада за результатами конкурсу  студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до  самоврядування  громад» нагородила дипломом третього ступеня студентку VI курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»  Мельник Анастасію Сергіївну за презентацію наукової роботи на тему «Парципаторне  бюджетуваняня як інструмент місцевих ініціатив».

Вітаємо переможців конкурсу Мельник Анастасію та її наукового керівника – к.е.н., доц. Чижевську Марину Борисівну з нагородою й бажаємо їм подальших творчих успіхів на благо територіальної громади м. Полтава!

          

Дуальна освіта в дії

24 грудня 2019 року для студентів гр. ФК інт. - 11 проведено виїздне практичне заняття у Полтавському регіональному управлінні ПАТ "Мегабанк". У ході заняття студенти мали змогу ознайомитися зі структурою банку та функціональними обов'язками окремих підрозділів, особливостями банківського кредитування та перевагами кредитних продуктів, що пропонуються банками.

          

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА «ФІНАНСОВИЙ БРЕЙН-РИНГ»

10 грудня 2019 року доценти кафедри фінансів та банківської справи Тимошенко Оксана Валеріївна і Сидоренко-Мельник Ганна Миколаївна організували інтелектуальну гру «Фінансовий брейн-ринг». Цей захід  став по-своєму особливим, оскільки учасниками команд були не тільки студенти І-ІІІ курсів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Полтавського кооперативного коледжу, а також  і школярі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №37.

У ході заходу учасники підготували цікаві презентації команд; взяли участь у бліц-турнірі на швидкість; пограли у економічну гру «Веббінг», що перекладається як «павутиння слів»; мали змогу позмагатися в інтелектуальній дуелі, показуючи ґрунтовні знання з економіки та фінансів, ерудицію, фантазію, почуття гумору, вміння обґрунтовувати свої думки. Змістовним та повчальним виявився конкурс капітанів,  під час якого вони готували резюме демонструючи свою компетентність, креативність й розуміння специфіки роботи (освіти, досвіду, особливих знань) для можливого працевлаштування на  топові фінансові посади. Завершальним етапом була фінансова імпровізація, у якій учасники команд вправлялися в акторській майстерності, демонструючи всім присутнім терміни фінансового спрямування, а також розкривали свої літературні таланти шляхом складання віршу з п’яти рядків «Сенкан».

Фінальною крапкою інтелектуальної гри стало нагородження учасників солодкими та корисними призами.

          

Наші вітання!

6 грудня 2019 року з нагоди Дня Збройних сил України та у зв’язку із закінченням навчання на кафедрі військової підготовки свої перші офіцерські погони – молодших лейтенантів запасу отримали студенти-магістри спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Прийміть щирі вітання з сьогоднішнім святом!

Колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування бажає вам не втрачати життєвий оптимізм і той молодечий запал, який супроводжував вас протягом всіх років навчання.

Нехай небо над головою буде тільки мирним! Доброго здоров'я вам і вашим близьким!

          

4 грудня 2019 року, Яріш Олена Валентинівна, доцент кафедри фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» взяла  участь у семінарі  «Вдосконалення місцевих стратегій залучення інвестицій у Полтаві: Рекомндації ОЕСР щодо ефективного публічного інвестування на всіх рівнях урядування», організованого за сприяння  Комітета ОЕСР з політики у сфері регіонального розвитку спільно з Програмою ОЕСР «Конкурентоспроможність Євразії» .

У ході семінару було обговорено актуальність і ефективність інвестиційної політики на всіх етапах інвестиційного циклу,  механізми поліпшення сучасного інвестиційного клімату на регіональному рівні та напрями підвищення цільових показників у пріоритетних галузях.

Під час роботи семінару було розглянуто досвід Полтави, проаналізовано діяльність місцевої влади з точки зору принципів забезпечення ефективності державних інвестицій на всіх рівнях державного управління у контексті нещодавнього приєднання України до  «Рекомендацій ОЕСР щодо ефективного публічного інвестування на всіх рівнях урядування».

За результатами роботи учасниками семінару було сформульовано конструктивні пропозиції щодо впровадження належних практик координованого планування та здійснення інвестицій на субнаціональному рівні для задоволення як потреб суспільства, так і потреб бізнесу.

          

IQ З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

15 листопада 2019 року кафедра фінансів та банківської справи провела зустріч з учнями 11-го класу Полтавської спеціалізованої школи №3. Спочатку учні прослухали інтерактивну міні-лекцію доктора економічних наук Гудзь Тетяни Павлівни на тему «Особиста фінансова грамотність: здобути, відчути, побачити», а потім склали тест IQ з фінансової грамотності. У ході обговорення теми були підняті важливі практичні питання щодо забезпечення особистої фінансової безпеки. Результат тестування показав достатню обізнаність учнів у сфері особистих фінансів. 

          

УЧАСТЬ У КОНКУРСІ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

«ВІД СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ – ДО САМОВРЯДУВАННЯ ГРОМАД»

На запрошення Полтавської обласної ради цього року у щорічному конкурсі студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» взяли участь і студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Для участі в конкурсі були проведені дослідження на тему:

За результатами захисту студентських наукових робіт 11 листопада 2019 року переможцем конкурсу та володарем ІІІ премії стала Мельник Анастасія.

Пишаємося нашими студентами за їх активну позицію у розвитку місцевого самоврядування області. Вітаємо переможця та учасників конкурсу й бажаємо подальших успіхів у навчальній і науковій діяльності.

          

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗАОЩАДЖЕНЬ
СТУДЕНТИ & ШКОЛЯРІ

З метою формування у школярів ощадливого мислення доцентом кафедри фінансів та банківської справи Тимошенко Оксаною Валеріївною разом із студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» було організовано зустріч з учнями на тему: «Мистецтво бути заощадливим». Пасуля Лілія, Галайко Анастасія, Карачковська Поліна, Авраменко Анна мали змогу поспілкуватися зі школярами:

У ході бесіди студенти ознайомили учнів із ідеями ощадності, основними принципами ведення сімейного бюджету, секретами успіху багатих людей.

Сподіваємося, що зустріч із майбутніми фахівцями з фінансів слугуватиме розвитку фінансової грамотності школярів, активізує їх замислитися над питаннями грошей у житті людей, змусить задуматися над витратами й можливістю економії, а також доцільності здійснення заощаджень.

          

Осінні канікули разом з ПУЕТ і кафедрою фінансів та банківської справи!

Перший день осінніх канікул активні слухачі Осінньої школи ПУЕТ провели з викладачами кафедри фінансів та банківської справи в межах заняття з фінансової грамотності. Велику цікавість викликала розповідь про особливості розвитку віртуального банкінгу, про що спілкувалися із доцентом кафедри Гасій Оленою Володимирівною, та популярні  професії найближчого майбутнього, з якими познайомила доцент кафедри Яріш Олена Валентинівна.

В останній день осінніх канікул наймолодші слухачі Осінньої школи ПУЕТ Гасій Оленою Володимирівною  та  Яріш Оленою Валентинівною вчилися ефективно користуватися грошима й швидко досягати нових рівнів матеріального добробуту за рахунок формування власних заощаджень. Присутні переконалися в тому, що з часом відкладати певну суму стає звичкою, а збільшення накопичень навіть перетворюється на азартну гру.

З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі! 

          

І навчаймося і відпочиваємо разом!

На Хеловін викладачі кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ разом із студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» відвідали чудову виставу «Ханума» у виконанні акторів Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя.

Відомий класичний грузинський водевіль, написаний ще у 1882 році, з надзвичайною гармонією музичних, пісенних, танцювальних, театральних та жартівливих моментів припав до смаку всім відвідувачам.

          

ЗБЕРЕЖИ СВІЙ КАПІТАЛ З ПРИМНОЖЕННЯМ!

У цьому році 31 жовтня світ відзначає 95-річчя Всесвітньому дню заощаджень! В Україні ідея Всесвітнього Дня заощаджень успішно реалізовується з 2011 року. Основна місія відзначення – розповісти якнайширшому колу громадян про те, наскільки важливо заощаджувати і правильно розпоряджатися зекономленими грошима. 

Кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ вже кілька років поспіль активно долучається до відзначення Всесвітнього Дня заощаджень. У рамках цієї події студенти третього курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на чолі з доцентом кафедри Соколовою Альоною Миколаївною відвідали Центральне районне відділення ПАТ «Мегабанк». Керівник відділу роздрібного бізнесу Коломієць Олександр Валерійович розповів, що банк активно підтримує ідею відзначення Всесвітнього дня заощаджень, оскільки в Україні проблема заощаджень є на стадії становлення через недовіру населення до банківських інституцій.

У процесі спілкування з спеціалістами банку студенти дізналися про сучасні та актуальні послуги депозитного ринку України, а також тенденції та перспективи його розвитку. Їм розповіли про види та можливості заощаджень в банку окрім депозитних вкладів населення  та про перестороги щодо ризиків втрати цінності збережень «під подушкою».

Активні студенти, які висловлювали свої думки та задавали запитання в ході дискусії, отримали від працівників банку спеціальні подарунки. Справжнім сюрпризом для студентів була інформація щодо можливостей майбутнього працевлаштування, навчання та стажування в банку.

          

У жовтні 2019 року викладачі кафедри фінансів та банківської справи доц. Чижевська М.Б. та ст. викладач Горбунова О.А. разом зі студентами ПУЕТ долучилися до Квесту : #Один день із життя ТОПового студента, який було організовано ПриватБанком.

Спеціалістами банку було запропоновано студентам груп ФК б-11, ФК б-11і та ФК б-31, як активним користувачам сучасних банківських продуктів, серію цікавих завдань на фінансову тематику. У програмі заходу були представлені:

Участь у цьому заході дала можливість кожному студенту проявити себе у командній роботі, підвищити фінансову грамотність та дізнатися про кар’єрні можливості для майбутніх фахівців банку.

За результатами Квесту студенти показали гарні знання з фінансових питань, отримали призи та масу задоволення.

Дякуємо організаторам ПриватБанку за проведений захід!

          

 

ВІТАННЯ З ПРИСУДЖЕННЯМ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ

Колектив кафедри фінансів та банківської справи щиро вітає професора Гудзь Тетяну Павлівну з офіційним присудженням наукового ступеня доктора економічних наук та бажає міцного здоров’я, щастя, благополуччя та безлічі нових професійних ідей і здобутків, що складають потужне інтелектуальне надбання економічної науки! Нехай кожен день Вашої сумлінної праці наближає до мети успішного втілення всіх творчих і наукових задумів!

          

 

УЧАСТЬ У ПУБЛІЧНІЙ ЛЕКЦІЇ ПРЕДСТАВНИКА МВФ В УКРАЇНІ

24 жовтня 2019 року викладачі кафедри фінансів та банківської справи спільно зі студентами відвідали відкриту лекцію постійного представника МВФ в Україні пана Йости Люнгмана «Україна та МВФ: партнерство, пріоритети та майбутнє», де ознайомилися із особливостями та хронологією відносин України з Міжнародним валютним фондом.

          

ВІДПОЧИВАЄМО РАЗОМ

19 жовтня викладачі кафедри фінансів та банківської справи разом із студентами здійснили екскурсійну поїздку до Харківської області, відвідавши Краснокутський дендропарк, що є одним з найстаріших дендропарків України (понад 200 років), засновником якого був поміщик Іван Назарович Каразін, брат засновника Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Також у цей день побували в одному з найкрасивіших палацово-паркових комплексів України – старовинному палаці Кеніга (Шарівський замок), де ознайомилися з панським будинком виконаним в & nbsp неоготичному стилі, погуляли широкою липовою алеєю, пройнялися тайнами і легендами про нерозділене кохання, оглянули залишки садового господарства з оранжереєю та будинком садівника, а також стайні, фазанарій і кілька господарських прибудов.

На завершення побували на вечірній службі в Спасо-Преображенському Храмі (1993 р.) поблизу композиційного центру Наталіївського парку.

Тож надзвичайно цікава й пізнавальна поїздка дозволила всім учасникам отримати нові знання з історії, етнографії, а також незабутні враження та позитивні емоції!

          

11 жовтня 2019 року викладачі кафедри фінансів та банківської справи спільно зі студентами взяли активну участь в організації та проведенні Дня народження ПУЕТ. Для участі у святкуванні нами також були запрошені учні та вчителі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 ім. Панаса Мирного та № 37, Полтавського НВК № 16 й Полтавської гімназії № 28.

Студенти та школярі з великим задоволенням прийняли участь у заходах з нагоди свята університету, зокрема:

Святковий піднесений настрій та гарні враження від свята отримали всі його учасники.  

          

27 вересня 2019 року к.е.н., доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою Світланою Павлівною для учнів старших класів ЗОШ м. Полтава № 8 у рамках вивчення дисципліни «Прикладні фінанси» було проведено відкритий урок на тему «Особливості банківського кредитування».

Під час уроку школярі ознайомились з загальними питаннями банківського кредитування, особливостями його класифікації, механізмом кредитування, зокрема методами надання і погашення кредитів, особливостями нарахування процентних ставок за кредит, видами забезпечення кредитів, а також сучасними проблемами і перспективами банківського кредитування тощо.

          

УЧАСТЬ У АРТ-ПРОЕКТІ «ПОЛТАВА-ВИШИВАНА»

23 вересня 2019 року з нагоди Дня міста у Полтаві відбувся традиційний арт-проект «Полтава вишивана». Тисячі полтавців та гостей міста прийшли на Соборний майдан аби стати учасниками масштабного фестивалю. Участь у святі взяли також викладачі кафедри фінансів та банківської справи та студенти 1-ого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», отримавши яскраві емоції, позитивні враження та піднесений патріотичний настрій.

          

Участь у "European Projects Lab for NGOs"

16 вересня 2019 року викладачами кафедри фінансів та банківської справи доц. Яріш О.В., доц. Гасій О.В., доц. Гудзь Т.П., доц. Соколовою А.М. та     ст. викл. Горбуновою О.А. взято участь у дискусії-тренінгу "European Projects Lab for NGOs", проведену делегацією Представництвв Європейського союзу в Україні. Мета заходу полягала у тому, щоб пояснити та довести до учасників важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Програма тренінгу була насиченою, презентувалися реальні проекти, ідеї для грантових заявок, обговорювалися їх сильні сторони, а також елементи, які потребують перегляду, надавалася експертна оцінка представлених проектних ініціатив. Всі учасники дискусії-тренінгу отримали нові знання та натхнення для подальшої плідної роботи в цьому напрямі.

          

14 вересня 2019 року кафедра фінансів ПУЕТ долучилася до проведення фестивалю професій «Профіленд» у м. Полтава, що дало змогу дітям, учнівській та студентській молоді відчути, спробувати та  зануритися в особливості професії фінансиста.

Викладачі кафедри просто та цікаво ознайомили дітей та молодь з професійною термінологією та завданнями фінансиста, необхідністю фінансової грамотності для досягнення успіху у житті, тонкощами формування та використання сімейного бюджету.

Сподіваємося, що такі своєрідні майстер-класи від викладачів кафедри фінансів ПУЕТ сприятимуть молоді у професійному самовизначенні, дозволять сформувати усвідомлений підхід до вибору чи зміни професії у майбутньому, змінити стереотипне уявлення щодо професії фінансиста.

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА СТУДЕНТИ!

Колектив кафедри фінансів
та банківської справи щиро вітає Вас з початком навчального року!

Бажаємо Вам невичерпного здоров’я, мудрості й оптимізму, наснаги у творчих пошуках, щастя й благополуччя в родинах!

          

Кафедра фінансів та банківської справи учасниця ярмарку CityFest у Полтаві

31 серпня у Полтаві був проведений відкритий фестиваль до Дня підприємця – ярмарок CityFest, мета якого полягала у створенні платформи для презентації місцевими підприємцями свого бізнесу, діалогу підприємців з населенням. Не залишила це свято поза увагою і кафедра фінансів та банківської справи Полтавського університету економіки і торгівлі, яка у межах стратегічного спрямування розвитку університету, а саме розбудови його підприємницького напряму, прийняла активну участь у ярмарку CityFest залучаючи дітей до світу фінансів.

Застосування ігрових технологій у ході спілкування викладачів кафедри з дітьми різного віку дозволило їм відчути себе у ролі страхового агента та менеджера банківської установи, а також ознайомитися з фінансовими хитрощами, що може бути корисно і у повсякденному житті. Маємо надію, що такі зустрічі сприятимуть розвитку у дітей пізнавальних інтересів і потреб до підвищення фінансової грамотності як основи розвитку підприємництва.

          

ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА НА НАУКОВІЙ НИВІ

Наші вітання магістрам VI курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», які  взяли активну участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Фінансова безпека». Наукові роботи  наших студентівбули високо оцінена журі конкурсу. За перемогу в номінації «Використання методів економіко-математичного моделювання до оцінки рівня фінансової безпеки підприємств реального сектору економіки» Бєлова Дар’я та Лупир Марина нагороджені грамотами.


Бажаємо Дар’ї та Марині нових звершень, натхнення і подальших успіхів у навчанні!

          

Обійми, розмови, спогади й очі, наповнені радістю від зустрічі... 

Уже кожен із випускників Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» знайшов своє місце в житті, нових друзів, створив сім’ю. Проте ще зворушливо стукає серце, згадуючи студентські роки. Знову і знову з’являється бажання зустрітися з молодістю, спогадами, друзями, пройтися коридорами рідного навчального закладу, посидіти в лекційній аудиторії, поділитися своїми здобутками з викладачами.

Тож 15 червня в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася урочиста подія, що поєднала щиру радість та дружнє спілкування випускників 2010 року спеціальності Фінанси і кредит. Гарними словами привітала всіх випускників завідувач кафедри фінансів та банківської справи, доктор економічних наук, професор Карцева Вікторія Володимирівна.

Викладачам кафедри приємно було почути слова подяки за знання й успішний старт від таких красивих і струнких, запальних та повних амбітних планів на майбутнє – випускників-фінансистів.

Від щирого серця бажаємо випускникам і викладачам Полтавського університету економіки і торгівлі життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку й благополуччя!

          

УРОК ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

5 червня 2019 року викладачі кафедри фінансів та банківської справи  Гасій Олена Володимирівна та Яріш Олена Валентинівна відвідали Полтавську гімназію № 6, де провели цікаву та змістовну зустріч про фінансові дива із школярами пришкільного дитячого табору. Разом із дітками викладачі поринули у дитинство, переглянувши мультики про гроші, головні герої яких вчать деяким фінансовим хитрощам, що може бути корисно і у повсякденному житті.

Маємо щиру надію, що це успішний початок співпраці, і в майбутньому ми ще не раз об’єднаємо зусилля з метою підвищення фінансової грамотності школярів.

          

Участь у науково-практичній конференції студентів закладів вищої освіти споживчої кооперації України

Сучасні умови господарювання ставлять нові завдання до підготовки фахівців вищих навчальних закладів.  Випускники мають вільно орієнтуватися в бізнес-середовищі та своєчасно реагувати на поточні вимоги ринку. У практичній діяльності їм знадобляться такі якості, як гнучкість та своєчасність прийняття рішень, вміння складати плани роботи, адаптовані до поточних умов, здатність відстоювати свою думку та доносити її до партнерів та опонентів. Цьому можна навчитися, беручи участь у студентських науково-практичних заходах, метою яких є моделювання господарських завдань та розробка різних підходів до їх вирішення.

21 травня 2019 року на базі ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася шістнадцята науково-практична конференція студентів закладів вищої освіти споживчої кооперації України «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства». Захід вирізнився масштабністю, оскільки в ньому прийняли участь студенти закладів вищої освіти Укркоопспілки більш ніж десятьох областей України.

Не залишилися осторонь і студенти спеціальності Фінанси, банківська справа і страхування. У роботі конференції взяла участь магістр  І-ого року навчання Бугаєвська Анна, яка представила для обговорення результати власних наукових досліджень за темою «Сучасні напрями розвитку споживчої кооперації в контексті євро інтеграційних процесів». Виступ Анни викликав зацікавленість та позитивну оцінку аудиторії. 

Колектив кафедри фінансів та банківської справи бажає Бугаєвській Анні та її науковому керівнику, заступнику завідувача кафедри Яріш О. В., доценту, к. е. н., подальших наукових та творчих здобутків.

          

Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики Національного банку України

Традиційною стала участь кафедри фінансів та банківської справи у науково-практичних семінарах з монетарної політики Національного банку України.

У черговому семінарі НБУ для викладачів закладів вищої освіти України за темою «Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики НБУ» 16-17 травня 2019 року взяла участь доцент кафедри фінансів та банківської справи Гасій О. В. Метою семінару було висвітлення останніх змін у монетарній політиці Національного банку, зокрема практичних аспектів її формулювання, аналітичної підтримки рішень з монетарної політики та інструментів їх реалізації.

Під час семінару обговорювали важливі питання макроекономічного підгрунтя останніх рішень НБУ з монетарної політики та особливостей застосування НБУ монетарних інструментів, дієвості монетарного трансмісійного механізму в Україні після впровадження ІТ, необхідності визначення стимулів та окреслення перепон кредитування вітчизняної економіки, а також питання щодо сприйняття інфляції та проблем її вимірювання, регулювання потоків капіталу після прийняття Закону України «Про валюту і валютні операції».

          

ФІНАНСОВА АБЕТКА

17 травня 2019 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася приємна зустріч – до ВНЗ завітали учні 1 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38. Гості стали наймолодшими відвідувачами університету.

Люб'язно прийняла першачків кафедра фінансів та банківської справи. Для маленьких допитливих гостей доцентами кафедри Фесенко Н. В. та Яремченко Л. М. було проведено комплексний пізнавально-розважальний захід «Фінансова абетка». Діти мали змогу отримати нові знання щодо історії виникнення паперових грошей і монет, а також предметів, що виконували їх роль до появи перших платіжних засобів.

З великим ентузіазмом та цікавістю школярі закріпили представлену інформацію за допомогою інтелектуальних конкурсів та динамічних ігор, що мали фінансове спрямування. Крім цього  учні мали змогу відчути себе в ролі фінансових директорів: особисто розробили дизайн та оформили власні бейджі, креативно презентували свою посаду та «на відмінно» виконали усі завдання.

Наприкінці зустрічі діти отримали власноруч зароблений «солодкий гонорар». А найкращою подякою для організаторів заходу були щасливі посмішки, приємні слова вдячності та щирі зізнання школярів, що «ПУЕТ – це самий крутий ВНЗ міста Полтави та України!»

          

НАША ГОРДІСТЬ

Студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» у квітні 2019 року достойно представили університет на ІІ етапі Всеукраїнських студентських олімпіад.

Почесне 3 місце з дисципліни «Фінансова безпека» (Університеті банківської справи, м. Черкаси) посіла студентка групи ФКм-51 Бєлова Дар’я, сертифікат учасника отримав студент групи ФКм-51 Зірка Владислав.

4 місце з дисципліни «Фінансовий менеджмент» (Луцький національний технічний університет) поділили студентки групи ФКм-51 Бєлова Дар’я і Бугаєвська Анна.

Членом журі ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент» (Луцький національний технічний університет) у цьому році була зав. кафедрою д.е.н., проф. Карцева В. В.

за участь у ІІ етапі Всеукраїнсько студентської олімпіади зі спеціальності «Податкова система України» (Тернопільський національний економічний університет) сертифікати учасників отримали студентки групи Ф-21 Карачковська Поліна та Корнейчук Наталія, а зі спеціальності «Фінанси» (Державний вищий навчальний заклад Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, м. Дніпро») Квітка Богдана та Нечипоренко Оксана.

          

Подорожі множать усі людські емоції
 Пітер Хьог

Екскурсії — це ті події, які пізніше згадуються все життя. Це чудова можливість дізнатися багато нового й захопливого про місця країни, в якій ми живемо, цікаве спілкування в невимушеній атмосфері доброзичливості. Тож, продовжуючи добру традицію спільних подорожей викладачів кафедри фінансів та банківської справи зі студентами спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування, цікавою та змістовною у травні була дводенна поїздка до міста Умань та села Буки Черкаської області.

Під час подорожі ми відвідали найромантичніше місце в Умані – Національний дендрологічний парк «Софіївка», де мали можливість на власні очі побачити буйство і різноманітність живої природи серед рукотворних ландшафтів, затишний «Острів кохання», чарівні водоспади, скульптури давньогрецьких богів, мислителів та героїв, а також головну прикрасу – фонтан «Змія».

Незабутні враження отримали від вечірньої екскурсії до комплексу фонтанів «Перлина кохання», де відбулася презентація світломузичного шоу на водному екрані «Чотири стихії», барабанне неонове шоу та балет із неоновими крилами.

Фізична витривалість та вправність знадобилися нам під час поїздки до Буцького каньйону в селі Буки Черкаської області, оскільки це була екскурсія пішки скелястим берегом із виступами величезних брил сірого граніту протяжністю 2,5 км. Види з каньйону неймовірні, проте й спуститися вниз до води нам було досить цікаво і пізнавально. Незважаючи на специфічність такої подорожі, студенти і викладачі отримали заряд енергії та позитивних емоцій. А слова перед від’їздом до Полтави «Приїдемо сюди наступного року» є найкращим підтвердженням вдало проведеної екскурсії та подякою для організаторів екскурсії.

          

Немає коштів держави і влади,
є кошти людей і власне громад!
М. Тетчер

Під таким гаслом кафедрою фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 11 квітня 2019 року було проведено науково-практичний семінар на тему «Фінансове забезпечення розвитку об’єднаних територіальних громад».

З вітальним словом до учасників семінару звернулися проректор з науково-педагогічної роботи, д. е. н. Манжура Олександр Васильович та завідувач кафедри фінансів та банківської справи, д. е. н. Карцева Вікторія Володимирівна.

Науково-практичний семінар проводився за участі науковців та практиків сфери місцевого самоврядування, зокрема радника з юридичних питань Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, д.ю.н., проф. Божко В. М., директора Інституту розвитку територіальних громад Полтавщини Дудки І. А., начальника бюджетного відділу фінансового управління виконавчого комітету Лубенської міської ради Животкової Н. М., заступника голови Скороходівської ОТГ Литвинова Є. О., виконавчого директора Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Микійчука В. П., регіонального консультанта Асоціації міст України  Саідової А. С., заступника начальника відділу виконавчого апарату Полтавської обласної ради Смотрицької Л. О.

На семінарі обговорювалися актуальні питання щодо реформи місцевого самоврядування, можливих преференцій територіальних громад у випадку їх об’єднання, прямих міжбюджетних відносин об’єднаних територіальних громад з Державним бюджетом, а також розглядалися перспективи реалізації прихованого потенціалу бюджетів громад.

Крім цього, враховуючи необхідність переформатування відносин «громадянин-держава», з цікавою доповіддю про власні напрацювання у напрямку розвитку громадського контролю виступив наймолодший учасник семінару студент IV курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», помічник народного депутата Андрій Руденко.

Щиро дякуємо всім учасникам заходу за активну та плідну роботу!

          

ПІДВИЩЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ МОЛОДІ

4 квітня 2019 р. проведено чергове засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів»,  присвячене стратегічним напрямам підвищення рівня фінансової грамотності молоді.

У роботі гуртка взяли участь доценти кафедри фінансів та банківської справи Гудзь Т. П. (керівник гуртка), Гасій О. В. та студенти груп ФК-11 й МЕ-41.

З доповідями виступили:

          

НАВЧАЙСЯ! ЗАОЩАДЖУЙ! ПРИМНОЖУЙ!

«Хто змолоду гроші береже, той на старість в нужді не живе» – саме це прислів’я надихнуло доцента кафедри фінансів та банківської справи Фесенко Наталію Володимирівну на вибір теми для зустрічі з учнями 8-9 класів Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного.

Фінансова освіта школярів з кожним днем стає все більш затребуваною. Важливим також є практичний аспект фінансової освіти, що є необхідним для будь-якої людини, яка живе в цивілізованій країні. Виходячи з цього, лекція-бесіда на тему «Фінансова освіта – крок до успіху» була присвячена знайомству школярів із еволюцією паперових грошей та монет, особливостями виникнення та функціонування банків Стародавньої Греції та Римської Імперії, сучасними платіжними засобами. Крім цього учні були ознайомлені із організацією світових акцій та заходів з підвищення фінансової грамотності дітей і молоді.

На завершення бесіди, спільними зусиллями лектора та учнів були визначені способи та правила заощадження грошей, а також було доведено, що вміння розпоряджатися власними коштами допоможе не лише заощаджувати та планувати свій бюджет, а і бути більш впевненими та успішними у майбутньому.

          

ДІЛИМОСЯ ДОСВІДОМ

Доцентом кафедри фінансів та банківської справи ПУЕТ Прасоловою Світланою Павлівною для учнів старших класів Полтавської загальноосвітньої школи № 8 у рамках вивчення курсу «Прикладні фінанси» проведено відкритий урок на тему «Як працює сучасний банк».

Під час уроку школярі ознайомилися з історією виникнення та значенням банківської системи в житті сучасної людини, особливістю діяльності Національного банку України як банку першого рівня та порядком здійснення операцій іншими банками України. Також учні були поінформовані щодо критеріїв надійності банківських установ, джерел формування їх ресурсів та можливих напрямів використання.

          

Відпочиваємо навчаючись!

Доброю традицією для викладачів кафедри фінансів та банківської справи стали спільні екскурсійні подорожі зі студентами спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування. Так, надзвичайно цікавою й пізнавальною була поїздка 27 березня 2019 року до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Це чудовий музей просто неба, де більшість експозицій розміщено на відкритому просторі. Студенти наочно змогли побачити найзначнішу в Україні колекцію творів народних майстрів-гончарів та художників, почули цікаву розповідь про зародження гончарства на Полтавщині, дізналися про історію створення найбільшого в Україні музею гончарства, переглянули фільм про видатних митців. Незабутні емоції в учасників екскурсії залишив майстер-клас із гончарної майстерності, де студенти та викладачі власноруч виготовляли собі маленькі горщики.

А поїздка до фантастичного народного музею українського весілля, що в селі Великі Будища, не залишила без посмішки та незабутніх емоцій нікого. Участь в інсценізованому обряді дозволила викладачам і студентам перенестись у минуле, повернутися до майже забутих народних українських традицій святкування весілля.

Збагатилися учасники подорожі й духовно, відвідавши Великобудищанський Свято-Троїцький (Преображенський) жіночий скит Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря в селі Писарівщина Диканського району, який був заснований ще в 1672 році.

Загалом це була чудова можливість отримати нові знання з історії, етнографії, а також відпочити, збагатитися яскравими емоціями та враженнями.

          

 

РЕЗУЛЬТАТИ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ПУЕТ У СФЕРІ ФІНАНСІВ

Традиційно наприкінці весни у нашому університеті підбиваються підсумки наукової діяльності студентів. Цього року Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік проводилася 26-27 березня 2019 р.

Відповідно до програми конференції на секцію «Актуальні проблеми управління фінансами соціально-економічних систем» було заявлено та подано 50 доповідей.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ:

1 місце

студентка групи ФК-21 Квітка Богдана
Тема доповіді: Справедливість чи дискримінація справляння транспортного податку в Україні
Науковий керівник: Тимошенко О. В., к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

2 місце 

студентка групи Ф-41 Чмирь Валерія
Тема доповіді: Особливості страхування життя в Україні
Науковий керівник: Карцева В. В., д.е.н., зав. кафедри фінансів та банківської справи

студентка групи ФК-21 Нечипоренко Оксана
Тема доповіді: Плюси та мінуси розмитнення транспортних засобів
Науковий керівник: Тимошенко О. В., к.е.н., доцент кафедри фінансів та банківської справи

3 місце 

студентка групи Ф-41 Шкуренко Юлія
Тема доповіді: Проблеми та перспективи фінансової децентралізації в Україні
Науковий керівник: Чижевська М. Б., к.е.н., доц., доцент кафедри фінансів та банківської справи

студент групи МЕангл-41 Benjamin Adu
Тема доповіді: Вank functions
Науковий керівник: Яріш О. В., к.е.н., доц., доцент кафедри фінансів та банківської справи

За цікаві доповіді та активну роботу подяками нагороджені:

          

ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ У ПУЕТ!

Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) – щорічна глобальна ініціатива, що включає акції та заходи по всьому світу. У 2019 році Global Money Week вже ввосьме об’єднає учасників з різних країн світу. Девіз Всесвітнього тижня грошей у цьому році – «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!», що розкриває головну ідею та мету його проведення: допомогти молоді здобути знання і навички, необхідні для ухвалення впевнених і зважених фінансових рішень упродовж життя.

У рамках «Всесвітнього тижня грошей» фахівцем Страхової Групи «ТАС», Климченко Оленою Ігорівною, для студентів-фінансистів Полтавського університету економіки і торгівлі був проведений майстер-клас на  тему: «Страхування життя», де було розглянуто програми страхування життя та доцільність накопичень, орієнтованих на довгострокову перспективу, а також особливості та переваги програм накопичувального страхування, як для індивідуальних, так і корпоративних клієнтів.

Крім цього, з метою зміцнення практичної складової навчального процесу завідувачем кафедри фінансів та банківської справи Карцевою В. В. й старший викладач Горбунова О. А. для студентів ІІ-ІІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на базі страхової компаніїПолтавського відділення Страхової Групи «ТАС» організовано виїзне практичне заняття на тему: «Проблеми пенсійної та медичної реформи». На практичному занятті студенти ознайомилися із актуальними проблемами реформування вітчизняної пенсійної системи, традиційними та новітніми загрозами медичної реформи в Україні.

Наступним  заходом у рамках Global Money Week було проведення доцентом кафедри фінансів та банківської справи Фесенко Н. В. лекції на тему «Фінансова безпека: сутність, можливі загрози та шляхи їх попередження» для студентів Полтавського кооперативного коледжу.

На тему зустрічі надихнуло сицилійське прислів’я: «Велика людина знає ціну маленької монети». Під час лекції студенти дізналися про цікаві моменти історії виникнення паперових та металевих грошей, можливі варіанти планування сімейного бюджету й ефективного використання власних грошових коштів, «секрети» економії та заощадження особистих фінансів.

Підсумком цікавої та пізнавальної зустрічі було формування правил особистої фінансової безпеки, що дозволить визначити оптимальний баланс між доходами і витратами, навчитись економити і заощаджувати і, таким чином, покращити своє фінансове становище.

Отже, учасниками зустрічі визначено найпростіший шлях до забезпечення фінансової безпеки – це заощадження лише 10% власних доходів. При цьому:

Фінальним заходом Global Money Week була організація викладачами кафедри фінансів та банківської справи написання  диктанту англійською мовою на тему «Fiscal Policy» («Фіскальна політика») для студентів І-V курсів спеціальності  «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Філологія», іноземних студентів ПУЕТ, студентів Полтавського кооперативного коледжу, учнів 11 класу Полтавського НВК №16, а також викладачів кафедри. Метою заходу було підвищення рівня фінансової грамотності та перевірка знань англійської мови учасників.

Зі вступним словом та побажанням успішного написання диктанту звернулися до присутніх завідувач кафедри фінансів та банківської справи Карцева В. В. й старший викладач Горбунова О. А. Диктант провела доцент кафедри української, іноземних мов та перекладу ПУЕТ к.філ.н. Сухачова Наталія Сергіївна.

Кращими знавцями англійської мови у сфері фінансів визнано:

          

Колектив кафедри фінансів та банківської справи щиро вітає заступника директора Інституту економіки, управління та інформаційних технологій, кандидата економічних наук Гасій Олену Володимирівну з присвоєнням наукового звання доцента кафедри фінансів та банківської справи. Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних  і надійних друзів!

          

З метою зміцнення практичної складової навчального процесу доцентом кафедри фінансів та банківської справи Яріш О. В. й старшим викладачем кафедри Горбуновою О. А. на базі Полтавської філії ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС Україна» організовано виїзне практичне заняття для студентів 2 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» та для іноземних студентів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент». Наставником студентів з питань практичного інвестування у цінні папери на вітчизняному та зарубіжному фондових ринках був директор інвестиційної компанії Авраменко Павло. Студенти отримали інформацію щодо сучасних аспектів розміщення капіталу на вітчизняному та американському фондових ринках для індивідуальних інвесторів.

          

27 лютого студенти груп ФК – 31 та ФК б інт – 11 спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» підтримали чудову студентську традицію  — святкувати середину свого навчання в Університеті «Екватор».

Коли кораблі підходять до земного екватора, моряки стрибають у воду, щоб запам’ятати цей момент. Так і студенти ПУЕТ цього дня, проходячи свій навчальний «екватор», пірнули з головою у веселощі та різноманітні конкурси, щоб закарбувати цю мить у своїй пам’яті.

Свято розпочалося із демонстрації презентацій кожної групи. Студенти креативно, щиро та з почуттям гумору представили своїх одногрупників, виокремили їх найкращі риси, вподобання, майбутні життєві цілі.

Другий етап «Екватору» пройшов за грою «Фінансовий крокодил». Групи перетворилися на команди, назви яких обрали, виходячи із особливостей лідерських якостей: група ФК б інт – 11 обрала за назву «Директори - рулять J», а ФК-31 – «Фінансистики 3:0». Студенти обох груп жестами показували той чи інший термін, а команда-опонент намагалася якнайшвидше його відгадати.

На завершення свята, обидві команди  з легкістю подолали 3 тури гри «Брейн-ринг»: 1 тур – «4 зображення – одне слово», 2 тур – «Фінансові терміни та їх тлумачення», 3 тур – «Перевірка IQ». Не дивлячись на складні завдання у формі головоломок, ребусів, складних інтелектуальних питань на логіку і знання світових особливостей функціонування фінансів, банківської справи та страхування, студенти знайшли правильні відповіді, отримали нові знання, а також солодкі подарунки.

          

ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ ПОЛТАВСЬКОГО КООПЕРАТИВНОГО КОЛЕДЖУ!

Віч на віч задати питання студентам без присутності викладачів – для майбутнього абітурієнта гарна можливість отримати найбільш достовірну інформацію про навчання в університеті.


Тож 5 грудня 2018 року за ініціативи завідувача кафедри фінансів та банківської справи Вікторії Володимирівни Карцевої відбулася зустріч студентів магістратури спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Полтавського університету економіки і торгівлі зі студентами Полтавського кооперативного коледжу. Спектр проблем, що хвилювали студентів коледжу, був досить широкий: умови навчання, побутові (питання, що стосуються гуртожитку, їдальні та харчування), культурно-масові, організаційні питання, можливість отримання стипендії, проходження практики і стажування в Україні та за кордоном. Жодне питання не залишилося без відповіді.

Сподіваємося, що дружня зустріч в режимі діалогу допомогла майбутнім абітурієнтам отримати відповіді на хвилюючі їх питання про можливості отримання вищої освіти та розглянути перспективи навчання у ПУЕТ.

          

1 грудня 2018 року завідувачем кафедри фінансів та банківської справи Карцевою В. В. та доцентами кафедри Яремченко Л. М. та Сидоренко-Мельник Г. М було проведено навчальний тренінг «Фінансовий лабіринт», в якому взяли участь студенти Полтавського кооперативного коледжу та школярі загальноосвітньої школи с. Абазівка Полтавського району. Учасники тренінгу продемонстрували не лише свою фінансову грамотність, а й нестандартне мислення та уміння працювати у команді.

          

Участь у методологічному семінарі «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики Національного банку України»

22-23 листопада 2018 року завідувач кафедри фінансів та банківської справи доктор економічних наук Вікторія Володимирівна Карцева взяла активну участь у проведеному навчальним центром Національного банку України  методологічному семінарі «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики Національного банку України».

У доповідях, заслуханих на семінарі, піднімалися актуальні питання формування основних засад грошово-кредитної політики України, зокрема було зосереджено увагу на висвітленні інструментів її реалізації, монетарному режимі, механізмах забезпечення цінової і курсової стабільності в країні.

          

8 листопада 2018 року в ПУЕТ відбувся День відкритих дверей, метою якого була презентація навчальних програм, наукових здобутків та переваг здобуття вищої освіти в ПУЕТ. До університету завітали школярі загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтава, зокрема: ЗОШ №28, ЗОШ №37 та НВК №16.

Викладачі кафедри фінансів та банківської справи разом із студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» ознайомили майбутніх абітурієнтів з навчальними програмами університету, роботою та можливостями студентської страхової та туристичної агенцій, спортивним комплексом, лекційними аудиторіями, Центром дистанційного навчання та дистанційними студіями, лабораторіями, медіатекою та бібліотекою.

          

Прямий ефір: Що не так з економікою України?

2 листопада 2018 року доцент кафедри фінансів та банківської справи ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" Фисун Ірина Владиславівна у прямому ефірі телеканалу Кременчук у програмі «Студія дня. Що не так з економікою країни?» розповіла про актуальні проблеми розвитку України та реальні шляхи виходу вітчизняної економіки з кризи. Ознайомитися з виступом Фисун І. В. можна за адресою:https://www.youtube.com/watch?v=xTT6dpPPpLU

          

31 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАОЩАДЖЕНЬ

В Україні вже сім років поспіль успішно реалізовують ідею Всесвітнього Дня заощаджень, основна місія якого – розповісти якнайширшому колу громадян про те, наскільки важливо заощаджувати і правильно розпоряджатися зекономленими грошима. 

Не оминула увагою Всесвітній День заощаджень і кафедра фінансів та банківської справи ПУЕТ. На базі Регіонального офісу у м. Полтаві ПрАТ «Страхова компанія «ПЗУ Україна Страхування життя» доцентом кафедри Фисун Іриною Владиславівною було проведене виїзне практичне заняття з навчальної дисципліни «Страхування» для студентів групи ФК-31 на тему «Порядок проведення видів накопичувального страхування».

Під час спілкування з провідними спеціалістами структурного підрозділу страхової компанії студенти знайшли відповіді на низку актуальних питань щодо можливостей заощадження коштів в сучасних умовах розвитку фінансового сектору економіки України.

Студенти першого та другого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на чолі з доцентом кафедри Фесенко Наталією Володимирівною відвідали Центральне районне відділення ПАТ «Мегабанк».

Під час активного діалогу з керівником відділу роздрібного бізнесу Коломійцем Олександром Валерійовичем студенти дізналися про стан та перспективи розвитку депозитного ринку України, про поступове відновлення довіри до банківського сектору, що проявляється сьогодні у зростанні депозитних вкладів населення. Студенти, які приймали активну участь та висловлювали свої думки в ході дискусії, отримали від працівників банку спеціальні подарунки.

Завершилася зустріч екскурсією ЦРВ ПАТ «Мегабанк», під час якої студенти дізналися про історію його створення, організаційну структуру відділення, особливості обслуговування клієнтів. Також студенти отримали корисну інформацію щодо можливостей майбутнього працевлаштування, навчання та стажування в банку.

У рамках проведення кафедрою фінансів та банківською справою заходів, присвячених святкуванню Всесвітнього дня заощаджень, 2 листопада  2018 року на зустріч зі студентами груп ФК-11, ФК-11інт та ФК-21 завітали представники ПАТ «Перший український міжнародний банк»: керівник групи відділень Регіонального Центру «Північно-Східний» Гусаков Артем Віталійович та провідний фахівець сектору бізнесу фізичних осіб Осіпова Анна Миколаївна.

Під час зустрічі фахівці ПУМБ розкрили ряд практичних питань:

Наприкінці зустрічі студенти отримали корисний і необхідний аксесуар від ПУМБ – картхолдери для зберігання кредитних та дисконтних карток. Найбільш активний учасник дискусії, студент групи ФК – 11 інт Станіслав Фесенко, отримав ексклюзивну сумку-шопер, виготовлену з екологічної сировини.

У результаті проведення заходів до Всесвітнього дня заощаджень студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» отримали багато корисної інформації щодо  роботи банків та банківської системи, особливостей накопичувального страхування, впровадження нових  банківських продуктів та послуг, а також позитивні емоції та незабутні враження.

          

Лекція-диспут "Планую і прогнозую особисті фінанси"

25.10.2018 р. к.е.н., доц. Сидоренко-Мельник Г. М. у Полтавському кооперативному коледжі для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Оціночна діяльність» та «Облік і оподаткування» проведена лекція-диспут на тему "Планую і прогнозую особисті фінанси". У ході зустрічі були розглянуті питання фінансового планування і прогнозування особистих фінансів, акцентована увага на формуванні ефективного власного бюджету коштів, обачливій фінансовій поведінці, фінансовій безпеці та запобіганню фінансовому шахрайству. Особливий інтерес у студентів викликали проблемні питання: "Як не загинути у "Бермудському трикутнику" інтернет-шахрайства?", "Правила користування платіжними картками та банкоматами", "Схеми та моделі фінансового шахрайства".

          

4 жовтня 2018 року у рамках співпраці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного» к.е.н., доцентом кафедри фінансів та банківської справи Гасій Оленою Володимирівною проведено лекцію для школярів 6-8 класів на тему «Історія національної валюти України».

Учасники зустрічі брали активну участь в обговоренні особливостей становлення національної грошової одиниці – гривні, обмінювалися думками щодо розвитку вітчизняної грошової системи, дослідили визначні постаті, пов’язані зі створенням та введенням в обіг гривневих купюр і монет, ознайомилися із зовнішнім виглядом гривні в різні історичні періоди.

Школярі та вчителі активно відповідали на питання з історії грошей та запросили викладачів кафедри до нових зустрічей.

          

УЧАСТЬ У РОБОТІ СЕМІНАРУ УКРСІББАНКУ Й МІЖНАРОДНОЇ КОМПАНІЇ DELOITTE

4 жовтня 2018 року відділення УкрСіббанку в м. Полтава спільно із міжнародною компанією Deloitte ініціювало проведення семінару на тему «Як бізнесу працювати з банками в умовах деофшоризації? Основні правила та тонкощі», учасником якого стали викладачі кафедри фінансів та банківської справи.

Воркшоп щодо нових умов роботи з іноземними банками, актуальних світових тенденцій оподаткування, які бізнесу та фізичним особам слід враховувати вже сьогодні, та очікуваних змін в Україні у рамках деофшоризації був проведений менеджерами податково-юридичного департаменту міжнародної компанії Deloitte, Марією Сибіряковою і Наталією Кронік, спеціалізацією яких є  надання послуг у галузі консалтингу та аудиту.

          

22 вересня 2018 року з нагоди Дня міста студенти-першокурсники спеціальності 072 «Фінанси, банківська справи та страхування» та їх куратор Фесенко Наталія Володимирівна прийняли участь у традиційному щорічному арт-проекті «Полтава Вишивана».

Неперевершене дійство єднання традицій, патріотизму, молодості та краси розпочалося із ходи від стін альма-матер – Полтавського університету економіки і торгівлі. Яскраві, різнокольорові барви вишиванок та патріотичні гасла «Слава Україні – Героям слава!», «Наша територія успіху – це ПУЕТ!», «Найкращий Університет – це ПУЕТ!» привертали увагу перехожих і додавали настрою та згуртованості учасникам параду.

Завершилася процесія у міському парку «Перемога», де було урочисто представлено Університет та колектив його чарівних талановитих студенток, що блискуче виконали танок у вишиваних сорочках.

          

ВІТАЄМО З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ТА ДНЕМ ЗНАНЬ!

З перших днів нового навчального року кафедра фінансів та банківської справи активно продовжила співпрацю з Полтавським навчально- виховним комплексом №16 та Полтавською загальноосвітньою школою №37.

1 вересня 2018 р. з нагоди дня знань завідувач кафедри В. В. Карцева та викладачі кафедри привітали колективи відповідних начальних закладів, дітей та їх батьків з початком навчального року і побажали успіхів, натхнення, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, реалізації всіх планів і мрій у спільній справі підготовки майбутніх фахівців для різних сфер економіки України.

У цей світлий день ми бажаємо всім зберегти дитячу спрагу знань, юнацьку допитливість розуму і зрілість міркувань! Зі святом!

          

Архів новин за 2017/2018 навчальний рік

Архів новин за 2016/2017 навчальний рік

Архів новин за 2015/2016 навчальний рік

Архів новин за 2014/2015 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин за 2014/2015 навчальний рік (кафедра фінансової політики, грошового обігу і кредиту)

Архів новин за 2013/2014 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин за 2013/2014 навчальний рік (кафедра фінансової політики, грошового обігу і кредиту)

Архів новин за 2012/2013 навчальний рік (кафедра фінансів)

Архів новин